Аномалії щелепного апарату та їх лікування
Опубликованно 07.06.2024 15:25
Стандартна стоматологічна допомога спрямована на профілактику та терапію гострого больового синдрому. До лікаря звертаються дорослі та маленькі пацієнти, у яких може бути карієс, проблеми з яснами, запалення нервів тощо. Але є досить вузька галузь стоматології, яка допомагає людям з патологіями щелепного апарату.
До кого звертатися, якщо потрібна корекція зубного ряду
Сучасні досягнення медицини дозволяють виправити неестетичний зубний ряд, неправильний прикус. Цим займається ортодонт, який за допомогою новітніх методик може вирівняти зуби, виправити асиметрію обличчя. В деяких випадках потрібна допомога, яку надає гнатолог ортодонт. Він корегує стани та знімає больові відчуття, які пов’язані із захворюванням скроневого нижньощелепного суглоба. Для точної діагностики потрібно пройти додаткові обстеження.
З якими симптомами звертаються до ортодонта
Лікар-стоматолог після зняття больового синдрому та лікування карієсу може порадити звернутися до ортодонта. В деяких випадках неправильний прикус, криві зуби провокують карієс, незручність під час приймання їжі, біль. Ортодонта також відвідують маленькі пацієнти, у яких формується чи сформувався неправильний прикус. Сьогодні розв’язати таку проблему можна і в дорослому віці. Відкладати візит до лікаря не варто, оскільки своєчасна корекція допоможе позбутися неестетичної усмішки.
Як проходить перший прийом
Звертатися до фахівця потрібно якомога раніше. Це дозволить визначити, чи потребує пацієнт корекції, оперативного втручання, використання брекет-систем тощо. Лікар проведе комплексну діагностику зубощелепної системи. Після візуального огляду можуть бути призначені додаткові обстеження (рентгенівські знімки, МРТ). Це дозволить фахівцю отримати повну інформацію та скласти індивідуальний план лікування. Ортодонт також пропонує способи, які можуть поліпшити стан зубів (правильне харчування, гігієна).
Супутні симптоми
В деяких випадках саме ортодонт чи гнатолог можуть допомогти вилікувати стани, які, на перший погляд, не мають відношення до стоматології. На консультацію потрібно прийти, якщо:
- є проблеми з мовленням (у дітей і дорослих);
- виникає головний та вушний біль;
- спостерігається клацання чи інші сторонні звуки під час жування, ковтання;
- є патології зубного ряду, які пов’язані з нерівномірним розподілом навантаження при пережовуванні їжі.
Категория: Новости