Хто такий Распутін? Біографія, цікаві факти про Григорія Распутіна
Опубликованно 14.11.2017 07:10
Григорій Юхимович Распутін – видатна особистість в історії. Його образ досить неоднозначний і загадковий. Спори про цю людину ведуться практично сторіччя.Народження Распутіна
Багато хто до цих пір не змогли визначитися з тим, хто такий Распутін і чим він, насправді, прославився в історії Росії. Народився він у 1969 році в селі Покровському. Офіційні дані про дату його народження досить суперечливі. Деякі історики вважають, що у Григорія Распутіна роки життя - 1864-1917. Сам же він у зрілі роки не вносив ясність, повідомляючи різні неправдиві дані про дату свого народження. Історики вважають, що Распутін любив перебільшити свій вік, щоб відповідати створеному ним самим образом старця.
Письменник Едвард Радзинський вважає, що він не міг народитися раніше 10 січня 1869 року, так як це день святого Григорія, тому дитину так і назвали.Роки дитинства та юнацтва
Батьки не могли й подумати, що чекає їх дитини, який в дитинстві дуже часто хворів. Особливою грамотністю він не відрізнявся, як у ранньому дитинстві, так і в наступні роки.
В молодості Григорій Юхимович Распутін дуже багато хворів. Після паломництва в монастирі він звернувся до релігії. Після цього він почав свої мандри по святих місцях Росії, побував у Греції, на горі Афон, а потім в Єрусалимі. Зустрічався і співпрацював з ченцями, духовенством, мандрівниками.Сім'я Распутіна
Біографія Григорія Юхимовича Распутіна говорить про те, що у 18 років він одружився на селянці Парасці Дубровіна, яка була старша за нього на 3 роки. У них народилося 3 дітей. Параска залишилася жити в рідному селі, в той час як Распутін відправився в Санкт-Петербург, де прославився.
Періодично він відвідував свою дружину, яка абсолютно спокійно ставилася до його способу життя. Параска зберігала вірність своєму чоловікові до кінця життя.Молитви і хабарництво
Життя Григорія Распутіна була насичена різними подіями. Він боровся за соціальну справедливість. В 1914 році він виступив проти війни, а також боровся за абсолютно однакові права для всіх, в тому числі і євреїв, що в той час було не зовсім популярно, підтримував бідних і засуджував смертну кару. Відомо кілька випадків, коли Распутін захищав від переслідування євреїв.
Однак Распутін умів видобути з усього вигоду, навіть зі своїх власних переконань. Наприклад, якщо людина просив, щоб його сина не відправляли в армію, то ця послуга коштувала 200 рублів, що на той час вважалося великими грошима.Непристойну поведінку
Хто такий Распутін і яким він був насправді? Суперечки з цього приводу тривають і на сьогоднішній день. Багато істориків прийшли до висновку, що у Распутіна з царицею сексуальному зв'язку не було.
Одного разу Распутін в ресторані, де було багато народу, хвалився, що має сильний вплив на царя і царицю, і навіть спав з Олександрою. Люди, що сидять за сусідніми столиками, зацікавилися його особистістю. У відповідь він просто піднявся, приспустив штани, оголивши свій 30 сантиметровий статевий орган. Для присутніх докази цього було більш ніж достатньо.
Коли до цариці доходили ці чутки, то вона відмовлялася їм вірити і говорила про те, що це витівки самозванця, який видає себе за Распутіна.Радник Миколи II
Дядько царя Миколи II, великий князь Микола, був противником Распутіна і обурювався щодо його безмежного впливу на царицю. Цар Микола не був сильною і вольовою людиною, тому часто піддавався впливу з боку своєї дружини.
Боротьба зайшла настільки далеко, що князь Микола погрожував повісити Распутіна. Ось чому в 1915 році Григорій Юхимович порадив цареві зняти з посади князя, який на той час був головнокомандуючим Російською армією. Распутін використав своє становище і славу святого людини, передбачив, що Росія не вийде переможцем з війни, поки імператор сам не очолить війська. Проте Микола II не був до цього готовий.
Через час Микола II очолив військо, залишивши царицю керувати державою, фактично передаючи кермо влади Григорію Юхимовичу. Це було необачне рішення, так як саме військові невдачі і проблеми в економічній сфері призвели до повстання більшовиків у Росії.Успіх у жінок
Хто такий Распутін насправді? Це питання хвилює уми багатьох істориків і простих людей, так як ця особистість все ще залишається загадкою. Крім того, загадкою залишається і його вплив на жінок. Він вважається невтомним ловеласом, і навіть були чутки про його інтимного зв'язку з царицею, що малоймовірно, якщо врахувати її святенництво. Цариця навіть ванну наказувала прикривати, коли вона її не приймає, щоб нікого не бентежити.
Цариця Олександра, мабуть, була єдиною аристократкою в Петербурзі, кого не підкорила надзвичайна сексуальна харизма Распутіна. У нього було безліч прихильниць, які буквально натовпами збиралися перед його будинком і чекали, коли Распутін до них вийде. Іноді доводилося чекати навіть по кілька днів, щоб побачити цю харизматичну особистість і вручити принесені подарунки. Обраних шанувальниць він запрошував у свій кабінет для приватної бесіди.
У Распутіна була своя власна, досить незвичайна трактування гріха і спокути. Він стверджував, що гріх робить людину ближче до Господа, і вважав, що найкращий спосіб бути врятованим – щодня робити досить непристойні вчинки.
Як видно на фото, Григорій Распутін не був таким вже привабливим чоловіком, однак це не було перешкодою для його насиченою сексуального життя. Він не особливо стежив за своїм зовнішнім виглядом, в його довгій бороді залишалося багато крихт після їжі, мився він дуже рідко, від нього погано пахло, а зуби нагадували чорні пеньки.
Григорій Распутін часто любив відвідувати лазню з жінками. Після парилки його старанно били віниками, а після цього він йшов до церкви і каявся в гріхах. Крім сексуальних утіх ще однією пристрастю «старця» був алкоголь. Він міг випити кілька пляшок вина за вечір, залишаючись при цьому тверезим.Гіпнотичні здібності
Ще в 1901 році один з священиків звинуватив Распутіна в приналежності до однієї з сект. Однак доказів цього звинувачення не було, і сам Григорій Юхимович це заперечував. З часом він почав влаштовувати в Петербурзі спіритичні сеанси. Багато приписували йому неймовірну гіпнотичну силу і стверджували, що він може змусити розширитися зіниці в людини. Умів він людей відразу розпізнавати. Його важкий гіпнотичний погляд дуже багатьох підпорядкував. Князь Юсупов при першій зустрічі з Распутіним втратив свідомість. А жінки просто були без розуму від її пронизливого погляду.
Крім того, багато пояснювали таке сильне вплив на царську сім'ю саме наявністю гіпнотичних здібностей. Чутки про цілющі можливості Распутіна поширювалися ще з юності, однак навіть батьки в це не вірили. Батько вважав, що він став прочанином тільки тому, що був дуже ледачим.Замах на Распутіна
Було кілька замахів на життя Григорія Распутіна. У 1914 році його вдарила ножем у живіт поранила Хіонія Гусєва, яка приїхала з Царицина. Вона в той час перебувала під впливом ієромонаха Іліодора, який був противником Распутіна, так як бачив в ньому свого головного конкурента. Гусєву помістили в психіатричну лікарню, вважаючи душевнохворий, а через деякий час її випустили.
Іліодор сам не один раз ганявся з сокирою за Распутіним, погрожуючи його убити, а також для цієї мети заготовив 120 бомб. Крім того, було також ще кілька замахів на «святого старця», однак всі вони були невдалими.Пророкування власної смерті
Був у Распутіна вражаючий дар провидіння, тому він не тільки передбачив власну смерть, але також і загибель царської сім'ї, і багато інших подій. Духівник імператриці єпископ Феофан згадував, що у Распутіна як-то раз запитали, яким буде результат зустрічі з японцями. Він відповів, що ескадра адмірала Рождественського потоне, що і сталося в бою при Цусіма.
Одного разу, перебуваючи разом з імператорською родиною в Царському Селі, Распутін не дозволив їм обідати в їдальні, сказавши, що може впасти люстра. Його послухалися, а буквально через 2 дні люстра дійсно впала.
Кажуть, що він залишив після себе ще 11 пророцтв, які поступово збуваються. Передбачив він і власну смерть. Незадовго до вбивства Распутін написав заповіт зі страшними пророцтвами. Він говорив про те, що якщо його вб'ють селяни або наймані вбивці, то імператорської сім'ї нічого не загрожує і Романови будуть залишатися при владі багато років. А якщо його вб'ють дворяни і бояри, то це принесе погибель дому Романових і в Росії дворянства не буде ще 25 років.Історія вбивства Распутіна
Багатьох цікавить, хто такий Распутін і чим він знаменитий в історії. Крім того, незвичайною і дивною була його смерть. Група змовників була з заможних сімей, під керівництвом князя Юсупова і великого князя Дмитра Павловича вирішили покласти край безмежної влади Распутіна.
У грудні 1916 року вони заманили його на пізню вечерю, де спробували отруїти, підмішавши ціаністий калій в тістечка і вино. Однак ціаністий калій не подіяв. Юсупов втомився чекати і вистрілив Распутіну в спину, однак постріл тільки більше розпалив старця, і він кинувся на князя, намагаючись його задушити. На допомогу Юсупову прийшли його друзі, які ще кілька разів вистрілили в Распутіна і сильно побили. Після цього вони зв'язали йому руки, загорнули в тканину і кинули в ополонку.
Згідно з деякими даними, Распутін потрапив у воду ще живим, однак не зміг вибратися, переохолодився і захлинувся, від чого і помер. Однак існують записи і того, що смертельні поранення він отримав ще за життя і воду Неви потрапив вже мертвим.
Відомості про вбивство Распутіна, так само як і свідчення його вбивць, досить суперечливі, тому точно невідомо, як саме це сталося.Цікаві факти біографії
Серіал «Григорій Распутін» не зовсім відповідає дійсності, так як в фільмі його зробили високим і потужним людиною, хоча, насправді, він був невисокого зросту і болючим в молодості. Згідно з історичними фактами це був блідий, миршавий чоловік з напруженим виглядом і запалими очима. Це підтверджують і записи поліцейських документів.
Існують досить суперечливі та цікаві факти біографії Григорія Распутіна, згідно з яким він не володів ніякими неабиякими здібностями. Распутін – несправжня прізвище старця, це лише його псевдонім. Справжнє прізвище – Вилкин. Багато хто вважали, що він був ловеласом, постійно змінює жінок, однак сучасники відзначали, що Распутін щиро любив свою дружину і постійно про неї згадував.
Існує думка, що «святий старець» був казково багатим. Так як він мав вплив при дворі, то до нього часто зверталися з проханнями за велику винагороду. Частина грошей Распутін витрачав на себе, так як побудував 2-поверховий будинок у своєму рідному селі і придбав дорогу шубу. Велику частину коштів він витрачав на благодійність, будував церкви. Після його смерті спецслужби перевірили рахунки, але грошей на них не виявили.
Багато говорили, що Распутін був фактично правителем Росії, однак це зовсім не так, адже Микола II мав власну думку на все, а старцеві дозволялося тільки іноді радити. Ці і багато інші цікаві факти про Григорія Распутіна кажуть, що він був зовсім не тим, ким його вважали.
Категория: Студентам