Ст. Катаєв, "Сопілочка і глечик": короткий зміст


Опубликованно 14.11.2017 07:18

Ст. Катаєв,

Ст. Катаєв написав невеликий розповідь "Сопілочка і глечик", який вчить дітей того, що потрібно попрацювати, щоб отримати хороший результат. У цьому творі переплітається побутовий сюжет і чарівні персонажі - це викликає інтерес у маленьких читачів. Нижче наведено короткий зміст "Сопілочка і глечик".Головні персонажі

Почати короткий зміст "Дудочки і кувшинчика" слід зі знайомства з героями цієї розповіді.

Женя - лінива дівчина не хотіла постійно нагинатися, щоб знайти ягоди. Тому попросила у діда-боровика чарівну дудочку.

Старий-боровик - головний начальник треба всіма ягодами і грибами. Не любить ледачих людей.

Сім'я вирушає за ягодами

Короткий зміст "Дудочки і кувшинчика" продовжимо тим, що сім'я дівчинки Жені вирішила відправитися за суницею. Мама вибрала для дівчинки найкращу галявинку, їй дали глечик і сказали, що ягід повинно бути багато на цьому місці.

Дівчинка ходила по галявині, але так нічого і не знайшла. Коли вона приходить, то бачить, що у всіх є ягоди. Папа зібрав чверть гуртки, у мами було півчашки, а у маленького брата Павлика на блюдце лежало дві ягідки.Батьки вчать Женю шукати ягоди

Далі у короткому змісті "Сопілочка і глечик" дівчинка скаржиться, що вона не знайшла суниці, тому що їй порадили найгіршу галявину. Мама запитала у доньки, заглядала вона під листочки. Женя каже, що ні. Їй розповіли, що потрібно обов'язково дивитися туди.

Дівчинка запитала, а чому її маленький брат не дивиться. Дорослі їй пояснюють, що він - маленького зросту, а Женя вже висока, тому їй доведеться нагинатися, щоб знайти суницю. Тато показав дівчинці як правильно збирати ягоди. Женя подякувала батька і пішла на свою галявину.

Пошук суничної галявини

В короткому змісті "Сопілочка і глечик" розповідається про те, що дівчинка почала збирати ягоди так, як порадили їй батьки. Вона заглянула під листочки і побачила, що насправді там було дуже багато суниці. Дівчинка зраділа і почала зривати ягідки.

Але їй скоро набридло сидіти на корточках і Женя вирішила, що вона вже багато назбирала. Але, заглянувши в глечик, вона побачила, що там лежить всього чотири ягідки. Дівчинка засмутилася і продовжила збирати далі. Але знову швидко втомилася, подумала про те, що тепер точно в кувшинчике багато суниці. А побачила лише вісім ягід.

Дружині не подобалося весь час нахилятися, тому вона вирішила пошукати іншу галявину, де суниця не ховається, а сама в глечик збирається. Ходила, але так і не знайшла такого місця. Дівчинка зголодніла і з'їла всі ягоди.

Зустріч зі старим боровиком

Цікавим моментом в короткому змісті "Сопілочка і глечик" Катаєва є зустріч дівчинки Жені та лісового дідуся. В той момент, коли дівчинка не знала, як їй збирати суницю, з-під пенька виліз невеличкий дідок міцної статури.

Він представився дівчинці старим боровиком і сказав, що він завідує всіма ягодами і грибами. Женя розповіла йому, що її образили його ягоди. Дідок здивувався, тому що вони у нього завжди сумирні. Дівчинка розповіла про те, як вони ховаються під листочками, а їй не хочеться постійно нагинатися. Тут лісовий дідусь розповідає дівчинці про чарівну дудочку.

Якщо заграти на цій сопілці, то всі ягоди тут же з'являються з-під листочків. Він попросив, щоб вона почала грати. І, почувши чарівні звуки, суниця тут же з'явилася на галявині. Коли боровик попросив її перестати грати, ягідки знову сховалися.

Женя захотіла отримати чарівну дудочку. Дідусь запропонував їй обмін: вона йому - глечик, а він їй - інструмент. Дівчинка зраділа і з радістю віддала йому глечик, а сама вирішила, що з допомогою дудочки вона зможе зібрати багато ягід.

Як Женя зібрала суницю

Закінчується короткий зміст казки "Сопілка і глечик" тим, що дівчинка стала робити так, як показував їй старий-боровик. Ягід ставало все більше, але Дружині було мало ягід, тому сопілка грала все довше і довше, поки вся галявина не стала усипана ягодами.

Тільки дівчинка хотіла почати збирати суницю, але згадала, що глечик вона віддала лісового дідуся. Розсердилася Женя на інструмент і побігла до старичка-боровичку. Вони помінялися назад. Дівчинка хотіла зібрати ягоди, а вони знову сховалися. Тоді вона стала просити у чарівного дідуся і сопілки, і глечик.

Боровик не погодився і запитав, навіщо їй сопілочка. Женя пояснює йому, що їй не подобається постійно нагинатися за ягодами. Розсердився лісовий дідусь, що вона виявилася лінивої, та забрав дудочку, зникнувши під пеньком. Дружині довелося збирати суницю, як вчили батьки.

Вона повернулася на свою галявину і почала збирати ягідки швидко, тому що її чекали рідні. І назбирала дівчинка повний глечик суниць. Похвалив Женю тато і запитав, як же вона змогла зібрати так багато ягід? Дівчинка відповіла, що їй допомагав глечик. Про сопілочку вона не стала нікому говорити. І всі змогли зібрати багато ягід і задоволені пішли додому.

Корисним буде короткий зміст "Сопілочка і глечик" для 1 класу. Тому що дітям ще цікаві казки з чарівними елементами. Здавалося б, простий сюжет - сім'я вирішила зібрати в лісі ягоди. Але завдяки старому-боровику і чарівній дудочці, дітям стає цікавіше читати розповідь. Читачі розуміють, що для того, щоб отримати результат, потрібно потрудитися.

В короткому змісті оповідання "Сопілочка і глечик" показано, як змінилася головна героїня. Якщо Женя в самому початку була лінива дівчинка, то після зустрічі з лісовим дідусем вона зрозуміла, що праця може приносити радість. Їй і самій було приємно, що її похвалили. Адже кожній людині приємно, коли його праця помічають і оцінюють по достоїнству.

Про працьовитість - ось про що розповідь. Тому цей твір вивчають у початковій школі. Доповнити розповідь можна і прислів'ями та приказками про працю. Можна запитати про те, які ще казки і розповіді діти знають про працьовитість. Також на занятті можна поговорити про дбайливе ставлення до навколишнього світу, про те, що потрібно піклуватися про братів менших і рослинах. Завдяки таким бесідам у дітей формують любов до праці, відповідальності, дбайливого ставлення до навколишнього світу.


banner14

Категория: Студентам