УО "Гомельський коледж залізничного транспорту"
Опубликованно 06.12.2017 16:58
Залізниці рік за роком збільшують охоплення своїх мереж у всіх країнах світу, тому постійно потребують нових висококласних фахівців. Гомельський коледж залізничного транспорту впродовж кількох десятиліть займається підготовкою нових фахівців для Білоруської залізниці і перепідготовкою її діючих співробітників, тому по праву вважається справжньою «кузнею кадрів» в даній галузі.
Вступати до коледжу можна вже з 15 років при наявності базової освіти, а також з 16 років при наявності закінченої середньої. Випускники навчального закладу користуються особливим попитом на ринку праці, після його закінчення вони мають право відразу ж почати працювати на благо залізниці, а також можуть продовжити свою освіту у профільних навчальних закладах навіть на бюджетній основі. Історія коледжу: 1878-1943 рр.
Історія Гомельського державного коледжу залізничного транспорту БЖД розпочалася в жовтні 1878 року з відкриття місцевого технічного училища. Через три роки перші 11 випускників закладу приступили до роботи на залізниці. Кількість студентів поступово збільшувалася, до 1922 році в училищі навчалося по 35-40 чоловік. До 1924 році училище отримало статус технікуму, в тому ж році в ньому вперше з'явилася дівчина-студентка – в. І. Черноног, яка навчалася на механічному відділенні.
У 1932-33 рр. в технікумі почали готувати зв'язківців і вагонників, до 1941 року вдалося підготувати понад 250 фахівців даного профілю. Під час війни практично всі студенти і педагоги захищали країну, тому заняття були припинені аж до грудня 1943 року. Історія коледжу: 1943 р. - наш час
У повоєнні роки технікум швидко повернувся до щільного графіку занять, оскільки залізниця гостро потребу у фахівцях, здатних займатися її обслуговуванням. Повернутися на колишній рівень викладання було мало, необхідно було сформувати абсолютно нову базу, на якій можна було здійснювати сучасне на той момент навчання.
Оскільки навчальний заклад є вузькоспеціалізованим, воно справно функціонував навіть у кризові часи розвалу Радянського Союзу. До 2000 року в ньому могло одночасно навчатися до 250 студентів. У 2007 році технікум був перейменований в коледж, а в 2015 році заклад було приєднано до Білоруського державного університету транспорту і носить статус його філії.Навчання після 9 класу
Ті абітурієнти, які приходять в Гомельський державний коледж залізничного транспорту після 9 класу, можуть освоїти ті чи інші спеціальності як на бюджетній, так і на позабюджетній основі. Тим, хто планує навчатися безкоштовно, пропонується освоїти професію техніка-електрика або техніка-електромеханіка. Навчання триває 3 роки і 10 місяців, при цьому ведеться також прийом студентів-цільовиків, які після її завершення повинні відпрацювати певний час у тому регіоні, який виділив дотацію на отримання цієї освіти.
Якщо вчорашній школяр успішно здав вступні іспити, але йому не вистачило балів, він може спробувати свої сили на позабюджетне відділенні. Тут на вибір пропонуються три спеціальності – "економіст", "бухгалтер" і "технік з організації та управління". Отримання перших двох професій займе 2 роки і 9 місяців, а третьої - 3 роки і 9 місяців. Професії економіста та бухгалтера користуються тут великим попитом, оскільки дозволяють в подальшому знайти роботу не тільки на залізниці, але і в інших сферах життєдіяльності. Навчання абітурієнтів з середньою освітою
Якщо ви приходите в Гомельський коледж залізничного транспорту після 11 класу, то вибір спеціальностей для вас також вельми обмежений. При очному навчанні ви за 2 роки 10 місяців можете отримати тільки професію техніка-електромеханіка. В середньому на дану спеціальність щорічно виділяється по 20-25 бюджетних місць, а конкурс на неї не дуже високий, тому всі охочі можуть спробувати свої сили і спробувати зайняти безкоштовне місце.
При нестачі балів на бюджет можна спробувати вступити на платне відділення. Тут можна отримати одну з двох спеціальностей на вибір – "технік з організації та управління" або "технік-електромеханік". Термін навчання становить 2 роки 10 місяців, обов'язкова умова – набір мінімальної кількості балів у результаті вступних іспитів. У тому випадку, якщо ви добре здали іспити, але конкуренти обійшли вас по балах, можна скористатися цим варіантом.Професійно-технічна освіта
У Гомельському держ. коледжі залізничного транспорту можна також отримати ПТО на основі 9 класів. На бюджетній основі тут є можливість придбати спеціальність "електромонтер контактної мережі", навчання триває 2 роки і 10 місяців. Після завершення навчання випускникам відразу ж пропонуються робочі місця на Білоруській залізниці, яка відчуває гостру потребу у фахівцях такого роду.
Заочне навчання може здійснюватися як на платній, так і на безкоштовній основі. На бюджетному відділенні можна за 3 роки і 6 місяців отримати професію техніка-електромеханіка. На позабюджетне можна отримати будь-яку з трьох запропонованих спеціальностей: "технік-електрик", "технік з організації та управління" та "бухгалтер". Навчання першим двом професіями займає 3 роки 9 місяців, а останній – 2 роки 7 місяців. Які документи потрібні для вступу?
Для вступу в УО "Гомельський державний коледж залізничного транспорту" знадобиться надати заяву, в якому абітурієнт виявить свого бажання стати студентом. До нього потрібно додати документ про здобуту раніше освіту, приписне свідоцтво, медичну довідку, сертифікати ЦТ, 2 конверти з марками, 6 фото розміром 3?4 див.
Крім усього цього, знадобиться надати довідку, що підтверджує прописку в селі (для студентів-цільовиків), довідку про взяття на облік в службу зайнятості (якщо такий факт мав місце бути), а також копію трудової книжки з печаткою адміністрації організації, в якій абітурієнт на поточний момент працює. За наявності документів, які можуть підтвердити права абітурієнта на отримання пільг при вступі, їх також необхідно надати. Паспорт або свідоцтво про народження необхідно надавати при подачі всіх документів.Гомельський коледж залізничного транспорту: як дістатися?
Загальноосвітній заклад, ось вже більше 100 років займається підготовкою фахівців-залізничників, розташований за адресою вул. Радянська, 59. Дістатися до нього можна з допомогою тролейбусних маршрутів №1, 10, 15, 16, а також численних автобусних маршрутів і таксі. Коледж розташований поруч із зупинкою «Універмаг "Гомель"».
Якщо у вас немає можливості приїхати та надати всі документи особисто в Гомельський коледж залізничного транспорту, то не варто відразу відкидати цей навчальний заклад як невідповідний. У цьому випадку можна скористатися послугами поштових операторів і відправити свої документи в коледж бандероллю з оголошеною цінністю. При відправці необхідно обов'язково вказати індекс навчального закладу, рекомендується також зателефонувати до приймальної комісії та проінформувати їх про спрямованих документах.Конкурс на місця
Існує думка, що вступити в Гомельський державний коледж залізничного транспорту БЖД дуже проблематично, але це не зовсім так. Відповідно до контрольних цифр прийому 2016 року, найбільшим попитом користується професія техніка-електрика, якого навчають електропостачання на залізничному транспорті. Конкурс туди склав 2,25 осіб на 1 бюджетне місце, на платному відділенні – 2 людини на 1 місце.
Найлегше вступити на спеціальність "Технік з організації та управління", який в подальшому буде організовувати комерційну та вантажну діяльність на залізничному транспорті. Бюджетних місць в 2016 році там не було зовсім, а от конкурс на навчання на платній основі становило 0,7 особи на місце. Контрольні цифри торішнього потоку абітурієнтів ви можете уточнити в приймальній комісії інституту, що допоможе вам сформулювати приблизну картину того, яка кількість конкурентів потрібно буде обійти.Вартість навчання
Якщо вам все ж не вистачило балів при вступі в Гомельський коледж залізничного транспорту, не слід впадати у відчай, адже ви можете почати платне навчання. Вартість його за станом на 1 вересня 2017 року становить від 280 до 450 білоруських рублів на рік, що досить недорого, враховуючи сучасні ціни на здобуття освіти. Для порівняння, у Білоруському державному університеті транспорту, де в подальшому може продовжити навчання випускник коледжу, вартість очного навчання складає 1830 рублів щорічно, заочникам в рік доведеться платити від 630 до 705 білоруських рублів.
Найдорожче в Гомельському навчальному закладі обійдеться отримання професії бухгалтера – 447 білоруських рублів на рік, а найдешевше – професією техніка з організації та управління, за яку доведеться викласти близько 285 білоруських рублів. Дані розцінки на навчання актуальні на вересень 2017 року, однак вони щорічно змінюються, тому рекомендується уточнити їх поточну вартість, звернувшись в бухгалтерію інституту.Гуртожиток
УО "Гомельський державний коледж залізничного транспорту БЖД" надає місця в гуртожитку для студентів. Для отримання ліжко-місця необхідно надати письмову заяву завідуючому гуртожитками. При подачі документа з собою потрібно мати паспорт та його ксерокопію, довідку про склад сім'ї, медичну довідку для заселення, 5 фотографій розмірами 3?4 див.
Крім цього, студенту доведеться відвідати БТІ на вул. Поліської 19б, і отримати там довідку про те, що у нього немає ніякого житла на території Гомеля. Якщо ви маєте право на отримання місця в гуртожитку за певних привілеїв, необхідно буде надати підтверджують даний факт документи, а також їх засвідчені дублікати. Зверніть увагу на те, що якщо папери не будуть завірені практикуючими юристами, то вам можуть на законних підставах відмовити в наданні місця у гуртожитку цього навчального закладу.Висновок
Тепер, коли ви знаєте все про те, що собою являє Гомельський державний коледж залізничного транспорту (адреса, правила прийому, конкурсні бали), то вам не складе ніяких труднощів вступити в дану установу. Зверніть увагу на те, що Білоруська залізниця починає відбирати працівників для обслуговування своїх потужностей навіть з коледжу, тому у вас є всі шанси відразу ж після отримання диплома почати працювати за фахом.
Випускники Гомельського коледжу залізничного транспорту найчастіше виїжджають працювати за кордон, їхні послуги затребувані в країнах СНД, особливо в Росії, де їм часто пропонують більш високу заробітну плату. Багато з них зазначають, що висока якість навчання допомогло їм побудувати кар'єру у залізничному транспорті і заробити пристойні гроші. В якості наступного етапу після закінчення коледжу випускники рекомендують розглядати Білоруський державний університет транспорту, особливо це стосується тих, хто планує надалі працювати за отриманою спеціальністю.
Категория: Студентам