Що таке "купе"? Значення слова


Опубликованно 11.12.2017 08:42

Що таке

Кожен з нас, хто хоч раз їздив на поїзді, знає, що таке купе. Однак цей термін має не одне, а кілька значень. Які вони? Давайте дізнаємося, а також розглянемо походження даного іменника, його склад, правопис і вимову.Походження слова «купе»

Цей термін прийшов в російський і український мови з французької. Найімовірніше, це сталося приблизно у XVIII ст.

З мови Вольтера і Дюма слово coup? (від якого і виникло російське іменник "купе") перекладається як "відрізане/відокремлене". У свою чергу, у французькому воно утворене від дієслова "відрізати/відокремлювати" (coup?r).

Спочатку розглянутий термін застосовувався в якості назви для двомісної карети. Однак, коли цей вид транспорту став менш популярний, а потім і зовсім зник з ужитку, така милозвучна назва стало застосовуватися для найменування інших предметів. Яких? Давайте розглянемо.Значення слова «купе» у автомобілістці

Любителі ретро-автомобілів (або ті, хто не може собі дозволити придбати нову машину замість "горбатого запорожця") знають, що вивчаються словом називається авто з двома дверима.

Причому в минулому в автомобілі-купе було дві (максимум три) сидіння. Однак у сучасних моделях з двома дверима, як правило, майже завжди чотири сидіння.

Винятком є деякі гоночні машини або стилізовані під старовину колекційні транспортні засоби.Купе у поїздах. Відміну від плацкарта

Дізнавшись, що таке купе в автомобілістці, варто розглянути значення даного терміна в залізничній середовищі. В ній цим словом називається закривається частина пасажирського вагона, розрахована на двох або чотирьох мандрівників.

Особливістю цього місця є наявність в ньому розсувних дверей, що дозволяє пасажирам купе за бажання відгородитися від коридору або інших пасажирів і їхати в самоті.

Розібравшись з тим, що таке купе в потягах, варто приділити увагу відмінності такого приміщення від плацкарту.

Порівнюючи ці два види пасажирських місць, відразу важливо звернути увагу, що купе є більш комфортним, а отже, більш дорогим.

В плацкартному вагоні завжди більше пасажирів (54), ніж в купейному (36). Це пов'язано з тим, що в останньому немає бічних ліжок. За рахунок звільненого місця у вагоні робиться не тільки значно більш широкий і зручний коридор, але і більш довгі спальні місця для пасажирів.

У всьому іншому купе і плацкарт близькі між собою по влаштуванню: два туалети в різних кінцях вагона, а також є нагрівач води і радіо.

Варто зазначити, що в сучасних моделях купейного транспорту обидва санвузли розташовують в одному місці – в кінці вагона. Це пов'язано зі способом переробки відходів.

Якщо зазвичай в туалеті утилізація нечистот не проводиться, оскільки в унітазі є наскрізна дірка, через яку все виливається на рейки, то в санвузлах нової конструкції, встановлений биорезервуар, подібний до того, що є в автобусах і біотуалетах. Таким чином, нечистоти більше не виливаються на рейки, а збираються та утилізуються.

Завдяки цьому пасажирам таких вагонів не доводиться страждати в так званих "санітарних зонах", проїжджаючи які, провідники закривають санвузли.

Окрім перерахованого, в сучасних купейних вагонах розташовується кондиціонер.Що за вид меблів називається «шафою-купе»?

Розглянувши, що таке купе в потягах і чим воно відрізняється від плацкарта, варто дізнатися про особливе вигляді меблів з подібною назвою.

Мова йде про шафу-купе. Так іменується різновид меблів, яка обладнана розсувними дверима. Більш нічим від звичайних шаф вона не відрізняється.

Мода на такі моделі виникла із-за дефіциту простору в квартирах і будинках. Щоб не мучитися з звичайної дверима, для відкриття якої потрібно певне місце, використовують розсувні. Саме тому шафи-купе (фото вище) сьогодні - досить популярна меблі для облаштування передпокоїв і спалень, які, як відомо, в більшості бюджетних квартир невеликі.

Також однією з найбільш поширених особливостей таких дверей є часте прикраса їх дзеркалами в повний зріст.Вимова іменника

Зважаючи простого складу, питань про те, як пишеться слово «купе», практично ні в кого не виникає. Тим більше що дана лексична одиниця не відмінюється за відмінками і числами і завжди пишеться однаково.

Зате є деякі проблеми з його вимовою. Адже в російській мові наголос нестабільно і може ставитися на будь-якому складі.

Отже, як вимовляється слово "купе"? В даному випадку воно успадкувало своє звучання від французького оригіналу. А як відомо, в цьому мові наголос практично завжди стоїть на останньому складі. Виходить, в іменнику "купе" ударної гласною є "е": купЕ.Купа і купе

Саме по собі написання даного слова не викликає проблем, але якщо поставити перед ним прийменник «в», виникають деякі нюанси.

Справа в тому, що в російській мові є таке іменник жіночого роду, як "купа". Так називається застарілий варіант слова "купа". До речі, він досі активно застосовується в українській мові.

У результаті багатовікової лінгвістичної еволюції на основі такого іменника утворилося прислівник "укупі", яке означає "разом". Воно записується завжди разом і зовні нагадує симбіоз іменника "купе" з прийменником "в". Адже ці частини завжди пишуться окремо!

Саме тому завжди варто звертати увагу на лексичне значення слова, щоб знати, як правильно його записати: "в купе" або "укупі".

Наприклад: "минулого тижня ми з однокласниками їздили на екскурсію в інше місто. Місць у поїзді було мало, і нам довелося їхати всім разом у купе".

Одним з найбільш простих способів розрізняти ці омоніми - пробувати замінити слово "разом" синонімом "разом". Якщо це вдається зробити і значення не втрачається, значить, перед нами прислівник.

Деякі радять пробувати ставити між "в" і "купа" прикметник чи займенник ("...довелося їхати вкупі в одному купе"), але цей метод не завжди ефективний і може тільки заплутати.

Також варто звернути увагу, що слово "купе" не відмінюється, а іменник "купа" - дуже навіть. Та в давальному і місцевому відмінках однини має закінчення "е", і зовні схоже на "купе".

У зв'язку з цим, навіть якщо перед ним не стоїть прийменник "в", все одно потрібно бути гранично уважним до лексичним значенням іменника.Як розібрати слово "купе"?

Розглянувши значення і особливості написання, непогано було б навчитися правильно розбирати це слово.

Отже, воно складається з чотирьох букв, що утворили два відкритих складу: "ку" і "пе". Ударним є останній з них.

Ділення для перенесення іменника здійснюється наступним чином: ку-пе. Тобто збігається з поділ на склади.

Фонетична транскрипція даного слова така: [куп'е].

Буква "к" - приголосний звук [к] – парний, твердий і глухий. Буква "у" - ненаголошений гласний, лабиализованный звук [у].Літера "п" - приголосний звук [п'] – парний, м'який і глухий.Буква "е" - ударний нелабиализованный голосний звук [`е].

Морфемный розбір (за складом) аналізованого іменника такий:купе – корінь, а також основа;закінчення нульове;суфіксів і префіксів немає.


banner14

Категория: Студентам