Адмірал - це хто такий? Значення слова


Опубликованно 01.01.2018 05:12

Адмірал - це хто такий? Значення слова

Яке гарне й важливе слово — «адмірал»! Таке знатне і войовниче. Вимовляючи його, відразу згадується знаменитий своїми подвигами і заслугами перед країною Павло Степанович Нахімов — адмірал її величності.

Але що означає слово «адмірал»? І наскільки правильно ви його розумієте і використовуєте? Якщо ви прагнете бути грамотним і не хочете уславитися неуком, вам необхідно прочитати цю захоплюючу статтю. І вам все стане ясно!

Слово «адмірал»: значення

Слово «адмірал» голландського походження. Але, згідно зі словником байкаря Івана Андрійовича Крилова, це слово походить від арабського «емір аль бах». Що перекладається, як «повелитель/владика/хазяїн морів».

Голландці його трохи видозмінили, щоб полегшити вимову. І в підсумку арабське слово перетворилося в голландське (admiraal).

У російській мові слово «адмірал» (значення якого досить різноманітно) з'явилося завдяки великому російському імператору Петру I, відомому тим, що він «прорубав вікно в Європу» і створив російський флот.

Слово має три значення:

По-перше, воно позначає чин, звання (з декількома ступенями зростання) самого високого офіцерського складу військово-морського флоту. Як у Росії, так і в багатьох інших країнах.

По-друге, так називають людину, яка носить це звання.

По-третє, вид денних метеликів (мають чорно-червоно-біле забарвлення), які відносяться до сімейства нимфалид і живуть в європейських і азіатських країнах, також іменується адміралом.Хто такий адмірал?

Отже, адмірал. Значення цього слова має арабське коріння. І перекладається як «владика моря». У підпорядкуванні людини, що володіє цим чином, знаходиться ціла флотилія, бо це звання і престижна, і дуже зобов'язує, відповідальна одночасно.

Звання адмірала має певну ієрархію:

Контр-адмірал. Командує однією дивізією, при загибелі віце-адмірала займає його місце на чолі ескадри, що складалася з трьох дивізій.

Віце-адмірал. Здійснює командування ескадрою.

Адмірал. На його плечах лежить керівництво флотилією, у складі якої кілька ескадр.

Адмірал флоту. Головний в командуванні, тому його слово визначає подальший розвиток подій. В основному адмірал флоту засідає в генеральному штабі.Історія походження звання

Адмірал — це одне з найстаріших звань, з'явилося воно ще в ранньому Середньовіччі на території арабських країн. Вже в XII столітті це звання прийшло в Європу і стало морським еквівалентом (приравнивающимся за статусом) звання генерала на суші. Але дуже скоро зросла до фельдмаршала.

У Франції «владики морів» навіть призначалися королями, володіючи спеціальним адміральським жезлом і власним прапором, а їх повноваження входило командування всіма силами флоту.Як чин з'явився в Росії?

Адмірал — це військово-морське звання, яке було введено в російський флот указом Петра I в далекому 1706 році. Перший російський імператор свій флот вибудовував подібним голландської армії. Саме тому звання за своїм значенням прирівнювалося до сухопутному генералу.

Також в XIX столітті з'явилася ієрархія адміральського звання. Були введені такі звання, як:

контр-адмірал — генерал-майор;

віце-адмірал — генерал-лейтенант.

У 1935 році це звання здобув і військово-морський флот Росії. Після чого були додані наступні звання:

адмірал флоту;

адмірал флоту Радянського Союзу (до 1993 року. Зараз адмірал ВМФ Російської Федерації).

Звання контр-адмірал

Але про все по-порядку. Значення слова «контр-адмірал» — полягає в наступному: контр-адмірал — це перший щабель цієї ієрархії. Звання або чин по висоті свого статусу прирівнюється до сухопутному генерал-майору.

Росіяни контр-адмірали:

Микола Осипович Абрамов;

Олександр Петрович Александров;

Василь Омелянович Ананьич;

Неон Васильович Антонов;

Михайло Іванович Арапов;

Володимир Олександрович Беллі;

Віктор Платонович Боголєпов;

Микола Олександрович Бологов;

Павло Іванович Базік;

Сергій Борисович Верховський.Звання віце-адмірал

Віце-адмірал — друга ступінь адміральській ієрархії. Відповідає званню генерал-лейтенант у загальних військах.

Росіяни віце-адмірали:

Валентин Петрович Дрозд;

Іван Дмитрович Єлісєєв;

Жуков Гаврило Васильович;

Ілля Данилович Кулишов;

Лев Андрійович Курников;

Михайло Захарович Москоленко;

Олександр Андрійович Миколаїв;

Анатолій Миколайович Петров;

Юрій Федорович Раль;

Олександр Михайлович Румянцев.Звання адмірал

Адмірал — це третя щабель цієї ієрархії. Друга за старшинством після адмірала флоту. Відповідає сухопутним звання "генерал-полковник".

Російські адмірали:

Павло Сергійович Абанькин;

Микола Єфремович Басистий;

Микола Гнатович Виноградів;

Лев Анатолійович Володимирський;

Арсеній Григорович Головко;

Федір Володимирович Зозуля;

Іван Степанович Юмашевич;

Степан Григорович Кучеров;

Гордій Іванович Левченко;

Філіп Сергійович Жовтневий.

Самими знаменитими російськими адміралами, відомими тим, що відіграли важливу роль у долі флоту, так і в долі цілої країни, вважаються:

Федір Матвійович Апраксин (відбив атаку шведів на Санкт-Петербург, змусив Виборзьку фортеця капітулювати, взяв участь у розгромі ескадри шведського короля Карла XII).

Федір Федорович Ушаков (не втратив жодного корабля і виграв всі сорок три баталії).

Іван Федорович Крузенштерн (очолив першу російську кругосвітню експедицію).

Павло Степанович Нахімов (командування флотом і сухопутними військами під час Кримської війни і битви за Севастополь).

Микола Оттович Ессен (участь у російсько-японській війні і командування балтійським флотом в Першу світову війну).

Звання «адмірал флоту»

Вища ступінь адміральській ієрархії. Відповідає військовому званню генерал армії». Людина, що володіє цим чином, вважається Головнокомандувачем військово-морським флотом (ВМФ).

Цього звання досягали тільки найкращі. В СРСР таким чином володіли:

Сергій Георгійович Горшков;

Іван Степанович Ісаков;

Микола Герасимович Кузнєцов.

Після розпаду Радянського Союзу вдалося дослужитися і отримати звання:

Феліксу Миколайовичу Громову;

Володимиру Івановичу Куроедову;

Володимиру Васильовичу Масорину.Метелик-адмірал

У словниках існує не тільки пряме тлумачення слова «адмірал». Тому що крім позначення військово-морського звання, а також особи, що цей чин носить, є ще і метелик, що називається саме так.

Звичайно ж, метелик ця нічого спільного з морем не має. Вона живе на суші, і побачити її можна днем. Але чому саме їй дали таке незвичайне «морське» назва?

Вся справа в її кольорі, вона дуже нагадує адміральський мундир. У метелика чорні крила, з широкою червоною смужкою по краях, дуже схожою на лампаси адмиральских штанів. Крім того, на крилах метелика також красуються білі цятки, немов ордена і зірки на адміральському обмундируванні.

Метелик адмірал — це стайное істота, яка дуже любить тепло. Саме тому перед настанням холодів вона відлітає в теплі краї, переважно в африканські країни. Її крила досить великі і витривалі, завдяки цьому метелики можуть легко долати чималі відстані.

Гусениці метелика теж дуже гарні. Вони білі, з жовтими цятками і смужками. Гусениці люблять ласувати кропивою і чортополохом. А метелики воліють сік плодовий, квітковий нектар і сік рослин.

Метелики-адмірали дуже незвичайні, а їх винищення є порушенням. Так як ці чарівні істоти досить рідкісні, вони навіть занесені в Червону книгу.

Тепер ви знаєте, як тлумачиться слово «адмірал», і можете використовувати його грамотно. Спасибі за увагу!


banner14

Категория: Студентам