Скільки міст в Китаї? Найбільші міста Китаю


Опубликованно 06.01.2018 06:12

Скільки міст в Китаї? Найбільші міста Китаю

Світовим лідером за чисельністю населення є Китай. На території цієї країни проживає понад 1 млрд жителів планети. Але мало хто знає, скільки в Китаї міст, де чисельність населення перевищує мільйон чоловік. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Поділ міст за рівнями

Офіційний статус міста в Китаї присвоюється адміністративним одиницям різного рівня. Практично всі вони складаються з центральної частини, а також прилеглої території, яка у багато разів перевищує площу самого міста. Щоб дізнатися, скільки міст в Китаї, потрібно розібратися, що включають в себе такі адміністративні одиниці. А вони, в свою чергу, діляться на 5 рівнів: Провінційний. У цю категорію входять міста центрального підпорядкування (ДЦП), яких у Китаї налічується 4 одиниці. Вони прирівняні до провінцій.Окружний. Сюди можна віднести 283 міста, які мають окружне значення.Повітовий. У Китаї налічується 374 населених пунктів, що мають статус повітового міста або району міського підпорядкування. До цієї категорії також належать 5 тайваньських міст провінційного підпорядкування.Волосний. Цей рівень включає в себе 19 522 селища в Китаї, а також 61 волость і 32 повітових міста, розташованих на Тайвані.Проміжний. У цю категорію входять субпровинциальные міські округу, чисельність яких становить 15 адміністративних одиниць і міста субокружного рівня.

Головні міста Китаю: список

Головними містами можна назвати 4 мегаполісу, які мають статус ДЦП:Пекін.Шанхай.Чунцин.Тяньцзінь.

Ці мегаполіси є не тільки найбільшими, але і найбільш густонаселеними в Китаї. У столиці КНР – Пекіні, населення становить понад 21 млн осіб. Жителів Шанхаю налічується близько 24 млн. найбільше місто Китаю – це Чунцин. На сьогоднішній день в ньому проживає понад 53 млн осіб, а щільність населення становить 600 осіб/км2. Площа Чунцина дорівнює 82 403 км2. В Тяньцзіні живе понад 14 млн. осіб, а загалом агломерація налічує понад 23 млн громадян. У це число входять жителі довколишніх населених пунктів, прилеглих до мегаполісу.

У Китаї є ще два міста, які мають статус ГОСП – це Тайбей і Гаосюн. Вони розташовані на території острова Тайвань. Повноваження цих міст дещо відрізняються від перших чотирьох. Якщо на материковій частині Китаю подібні мегаполіси уповноважені управляти територіями, у багато разів перевищують їх площа, на острові Тайвань в їх підпорядкуванні знаходиться така зона, яка відноситься безпосередньо до самого міста.

Статус ДЦП Гаосюну і Тайбэю було присвоєно в 1949 році місцевою владою, але так як верховне керівництво Китаю вважає це рішення нелегітимним, у КНР ці мегаполіси не вважаються містами центрального підпорядкування.

Міста мільйонники в Китаї

На території цієї держави налічується понад 100 міст, у яких чисельність населення перевищує 1 млн громадян. Найбільші з них, де проживає понад 10 млн осіб, описані в таблиці.МістоЧисельність населенняЩільність населення чол/км2Площа км2Чунцин53 210 500 (2017)60082 403Шанхай24 152 700 (2015)38096 340Пекін21 705 000 (2015)1 29216 801Тяньцзінь14 425 000 (2009)1 21011 943Гуанчжоупонад 14 000 000 (2009)1 8837 434Шеньчжень11 380 000 (2015)5 7141 991Ухань10 220 000 (2013)8 494Столиця Китаю

Місто Пикин має давню історію, хоча його назву впродовж багатьох століть, зазнавало змін. У першому тисячолітті до нашої ери, на його місці знаходилася столиця царства Янь – місто Цзі. У 938 році його перейменували в Наньцзинь, що означає «Південна столиця». Після того, як територія була захоплена імперією Цзінь, місто назвали «Центральної столицею» (Чжунду). В 1215 році він був повністю зруйнований військами Чингісхана, але в 1267 році, його повністю відбудували. Хан Хубілай, який є засновником імперії Юань, дав місту нову назву «Велика столиця». На китайській мові це звучало як Даду, а на монгольському – Ханбалик.

Після падіння імперії Юань (1368 р.) місто зруйнували, але з приходом династії Мін він був відновлений, а в 1421 році імператор призначив його столицею, перейменувавши в Пекін. Саме в період правління імперії Хв, столиця сучасного Китаю придбала свої обриси, які збереглися і по сьогоднішній день. Протягом багатьох століть місто ще кілька разів перейменовували, а звична для нас назва «Пекін», він отримав в середині XX століття, з приходом до влади Комуністичної партії.

Сьогодні цей мегаполіс один з найбільших не тільки в Китаї, але і у всьому світі. Населення Пекіна становить понад 21 млн осіб. Це один з найбагатших міст Азії. ВВП мегаполісу становить близько 60 млрд доларів або 366, 11 млрд юанів.

Шанхай – найбагатше місто Китаю

Практично всі міста-мільйонники Китаю мають розвинену економічну сферу і приваблюють потенційних інвесторів. Однак на загальному тлі сильніше всіх виділяється Шанхай. Цей портове місто відоме далеко за межами Китаю. Тут проживає понад 24 млн громадян, а ВВП мегаполісу становить понад 67 млрд доларів щорічно. Шанхай – це один з найважливіших економічних центрів країни. Багато іноземні інвестори вкладають величезні гроші в підприємства міста. Високий рівень ВВП і швидкі темпи розвитку економіки, дозволяють державі будувати нові міста і налагоджувати їх інфраструктуру.

Стрімкий розвиток Shanghai почалося в 90-х роках минулого століття. Після зняття податкового тягаря місто економічно розцвів. Раніше близько 70% всіх податкових надходжень у Китаї приходили з Шанхаю. Зараз ця цифра становить 20-25%.

У 2005 році місто отримало статус найбільшого порту в світі. Обсяг перевезених вантажів склав 443 млн тонн. Не багато міста-мільйонники Китаю можуть похвалитися такими досягненнями.

Місто Чунцин - найбільший за площею

Чунцин на китайській мові означає «Столиця туманів». Таку назву місто отримало завдяки частих туманів, які спостерігаються тут в період з жовтня по квітень. Це мегаполіс має статус ДЦП і є найважливішою економічної складової країни. Чунцин по праву можна назвати найбільшим в Китаї. Його площа становить понад 82 тис. км2. В Чунціні зосереджена велика кількість промислових підприємств. Основними галузями є машинобудування, металургія і хімічна промисловість. На території міста розташовані:понад 400 підприємств, що випускають запчастини до автомобілів;п'ять заводів з виробництва автомобілів;2 сталеплавильні корпорації;завод по виготовленню кондиціонерів;металургійне підприємство по обробці алюмінію;шість підприємств хімічної галузі.

Наявність величезної кількості промислових об'єктів, потребує підготовки кваліфікованих кадрів. Тому в місті є більше тисячі НДІ, 25 спеціалізованих вузів. Кількість науково-технічних працівників становить понад 400 тис. осіб.

Важко сказати, скільки міст в Китаї можуть похвалитися такими габаритами і настільки численним населенням.

Місто Тяньцзінь

Цей мегаполіс налічує трохи більше 14 млн жителів. Протягом минулого століття Тяньцзінь став своєрідним локомотивом індустріалізації Китаю. Це один з найбільших центрів, де зосереджені підприємства важкої і легкої промисловості. Головні види діяльності: машинобудування, металообробка, текстильна і нафтохімічна галузь. В Тяньцзіні також розвинене сільське господарство (вирощують рис, пшеницю та кукурудзу), рибний промисел, видобуток солі, бору та марганцю. У 2009 році В цьому місті було відкрито підприємство по збірці авіалайнерів (компанія Airbus).

Населення Китаю стрімко росте, з-за чого керівництво країни швидкими темпами зводить безліч нових населених пунктів. Існує таке поняття, як міста-примари. Це величезні мегаполіси, в яких практично немає людей. Тут побудовані висотні будинки, зроблені дороги, є всі необхідні адміністративні будівлі, але число жителів, відповідність з кількістю квартир, становить не більше 20%.

Китайський уряд сподівається, що незабаром сюди переселиться приблизно 250 млн жителів з сільських місцевостей. Але поки всі вони залишаються млявими. Скільки в Китаї міст-примар, сказати складно.


banner14

Категория: Студентам