Море Фіджі: де знаходиться, глибина і інші характеристики


Опубликованно 19.01.2018 11:22

Море Фіджі: де знаходиться, глибина і інші характеристики

Море Фіджі розташована в південно-західній частині Тихого океану. За його північній і східній частині пролягає межа Австралійської і Тихоокеанської літосферної плити. За своєю площею вона займає 6 місце в списку найбільших морів світу, випередивши Карибське, Берингове, Середземне, а також морі Уедделла.

Де знаходиться море Фіджі?

Щоб знайти цю водойму, потрібно уважно вивчити географічну карту. Відшукайте на ній Нову Зеландію і острів Фіджі, між ними і розташувалося море. Його східна межа облямована архіпелагу Тонга і Кермадек, за якими розкинулися однойменні глибоководні жолоби. З півночі морі обмежено островом Фіджі. Західна межа поєднана з водами Тасманового і Коралового морів. Тут же розташований острів Норфлок, належить Австралії.

Опис водойми

Фіджі – це міжострівні море, розташоване в зоні сейсмічної активності. Це обумовлено тим, що воно знаходиться на території, де стикаються найбільші літосферні плити: Тихоокеанська і Австралійська. В цьому регіоні часто трапляються землетруси виникають виверження вулканів. В акваторії моря багато островів. Практично всі вони мають вулканічне походження. Взяти, наприклад, архіпелаг Фіджі, в його склад входить 322 острови, 100 з яких вважаються безлюдними. Площа моря становить 3 177 тис. км2. Найбільша глибина спостерігається в центральній частині водойми, тут є западини до 5 км. Максимальна глибина моря Фіджі досягає 7 633 м. Цей котлован розташований недалеко від острова Каледонія.

Освіта островів

Сейсмічна активність, яка спостерігається в море Фіджі, стає причиною появи нових островів. Так в 1971 році сталося виверження вулкана Карау, розташованого під водою. Дим і попіл, викиди з кратера, піднімався на висоту більше 1 км. В процесі вибухів з жерла вулкана піднімалися брили гірських порід, які також відомі як вулканічні бомби.

Сила виверження була досить потужною. Кожну хвилину вулкан викидав по кілька «бомб». Вже через добу недалеко від епіцентру стихії був виявлений острів, розміри якого становили 70 м в ширину і 200 м в довжину. Коли наступав приплив, висота суходолу над водою була дорівнює 1 м. Острів за своєю структурою складався з уламків гірських порід. Але море Фіджі володіє руйнівною силою. Не багато острова продовжують існувати, більшість з них зникають вже через півроку після своєї появи. Вода поступово розмиває їх.

Клімат та гідрологічний режим

Так як Фіджі є межостровным морем і не має чітких меж, його гідрологічний режим володіє такими ж характеристиками, як і тихоокеанський. Тут спостерігаються часті припливи, при яких рівень води може підніматися на 1 м і більше. Їх цикл становить близько доби.

Море Фіджі розташована в екваторіальній зоні, тому тут переважають тропічні пасати, прогрівальні повітря до температури 35 градусів. Такі показники зберігаються практично без змін протягом усього року. Тут спостерігаються лише незначні коливання температур, похибка складає всього декілька градусів. Завдяки вітрам температура води не опускається нижче плюс 20.

Холодна пора в цьому регіоні припадає на травень-листопад. У цей період починається сезон дощів, під час якого випадає максимальний обсяг річних опадів.Морська флора і фауна

Екваторіальне розташування моря сприяє сприятливому клімату, завдяки чому в його водах зустрічається велика різноманітність флори і фауни. В коралових рифах, розташованих у численних протоках, живуть морські змії, гігантські морські дияволи (скат Манта), вугри, черепахи, а також рифові акули. У відкритому морі можна зустріти китових акул і риб метеликів. В період з жовтня по грудень у водах Фіджі можна спостерігати міграцію китів. З промислових риб тут водяться тунець, марлін і риба-парус.

Краса тропічного раю приваблює в ці місця любителів дайвінгу і підводних фотографів. Море Фіджі малоизученно, більшість дослідників відвідують лише акваторії великих островів. Відсутність морських шляхів і великих портів, а також віддалене розташування від цивілізації – головна причина, чому води тут такі чисті. Діяльність людини не порушує встановлений природою порядок, що благотворно впливає на розвиток тваринного та рослинного світу. Хоча населення островів і займається промислом молюсків, риб і креветок, це ніяк не позначається на екосистемі моря.

Цікаві фактиМеридіан зміни дат (180-й) перетинає море Фіджі і деякі острови, розташовані в ньому. Саме мешканці цих місць одні з перших зустрічають новий день. Також тут можна повернутися у вчорашній день, для цього досить переступити символічну лінію меридіана.Міжнародною асоціацією спортивного рибальства було зареєстровано 2 рекорди по вилову великих екземплярів риб у море Фіджі. Рибу-вітрильник, яка сягала ваги більше 85 кг, зловили в 1967 році. У 1988 році у водах Фіджі виловили барракуду, чия вага склав 28 кг 300 г.Архіпелаг Кермадек (Новозеландия), являє собою унікальний куточок природи, який повний тропічними лісами і різноманітністю птахів. Зовсім недавно звідси вивезли кіз, знищували рідкісні рослини. Також ведеться боротьба з щурами і котами, разоряющими пташині гнізда.


banner14

Категория: Студентам