"Сон Обломова". Короткий зміст дев'ятої глави роману "Обломов"


Опубликованно 25.01.2018 04:18

Роман Гончарова – одне з найвідоміших творів 19-го століття. Про що ця книга? Про лентяе-поміщика, не бажає служити в департаменті і виходити в світ? Якби було все так просто, роман б не здобув широку популярність і не увійшов до колекцію російської класики. Для того щоб зрозуміти головну ідею твору Гончарова, варто згадати короткий зміст «Сну Обломова».

Чому цей епізод настільки важливий у художньому аналізі роману? «Сон Обломова» (9 розділ), короткий зміст якого наведено нижче, розкриває характер головного героя. Читачеві стає зрозуміло, чому цій людині так важко було існувати в сучасному йому суспільстві, чому він так любив мріяти і так боявся активних дій. Ключова голова в романі

Від чого ховався Обломов у своїй маленькій квартирі на Гороховій вулиці? Про що він мріяв? І чому цей герой став одним з найбільш знаменитих образів в російській літературі? Перш ніж приступити до короткого змісту «Сну Обломова», слід згадати сюжет всієї книги.

У 1847 рік у літературному журналі з'явився уривок з майбутнього роману. Це була та сама голова, про яку йде мова в сьогоднішній статті, - "Сон Обломова".

Короткий зміст

Багатий спадкоємець, власник села Обломовка приїхав у Петербург. Але до міського життя йому не вдалося пристосуватися. Попрацювавши трохи в конторі, він залишив службу. З тих пір кілька років майже не виходив зі своєї квартири. Халат (одяг, в якому він і спав, і спав) давно прийшов в непридатність. Але Обломову це було байдуже.

Єдине, що зворушувало його душу, - це спогади про рідне село. Втім, одного разу друг дитинства Штольц пізнав Іллю Ілліча з Ольгою Іллінською. Ця зустріч могла б змінити життя мрійливого поміщика. Але нічого не сталося. Обломов був надто нерішучим. Іллінська вийшла заміж за Штольца. Ілля Ілліч знайшов ілюзорне щастя з Агафією Матвіївною, яка заштопала старий халат і створила в будинку атмосферу його родового маєтку.

Яку ж роль в сюжеті відіграє сон Обломова? В короткому змісті, викладеному вище, згадані спогади, яким віддавався головний герой. Це і є сон. Мрії про щасливий, безтурботний щастя. Не дарма в деяких мовах однаково звучать слова «мрія» та «сон».

Короткий зміст «Обломова» ми згадали. Варто сказати, що дев'яту главу можна розглядати як окремий твір. Адже, як вже було сказано, спочатку була опублікована саме вона. Цей епізод можна сміливо назвати ключовою в сюжеті роману.

Спляче царство

Короткий зміст «Сну Обломова», звичайно, викласти непросто. Подій ніяких в цій главі не відбувається. Це опис почуттів, приємних спогадів про село, в якій теж нічого особливого не відбувалося. Обломовка зображена якимось сонним царством. Тут гори мовби несправжні, нагадують декорації. Річка біжить весело, розливаючись в широкі ставки. В околицях Обломовки суцільно милі, усміхнені пейзажі. Хочеться сховатися, жити тут невідомих нікому щастям. Обломовка – це край тиші і спокою.

Дуже поетично описав Гончаров сон Обломова. Короткий зміст не передасть образність, соковитість авторського мови.

Незворушний спокій і тиша панують і в звичаї мешканців села. Тут ніколи не відбувалося ні вбивств, ні грабежів, не нещасних випадків. Безумовно, неприємності час від часу мали місце. Але Обломов згадує про рідному маєтку крізь призму дитячих спогадів. Ранні роки часто представляються дорослій людині щасливими і безтурботними. Якщо, звичайно, в дитинстві він був таким же щасливим, як Ілля Ілліч.

Мати

Обломов бачить, звичайно, уві сні і себе – пухлощекого, гарненького хлопчика. Няня будить Іллю, причісує, одягає і відводить до матері. І навіть у цьому прекрасному сні Обломову засумувалось. Матері давно немає на світі.

Іллюша оточений любов'ю і увагою. Няньки безупинно побоюються, що він впаде, расшибет коліно. Перебільшена турбота, яку Обломов отримував в дитинстві, - в цьому одна з причин його пасивності, нерішучості. Батько

Ця людина гідна особливої уваги. Обломов-старший цілими днями просиджує без діла. Втім, він вважає, що заняття у нього є. Обломов неухильно стежить за тим, що відбувається на подвір'ї. Контроль його полягає в тому, що він то і справа запитує мужика, що проходить мимо: "Куди йдеш?". Отримавши відповідь, заспокоюється. Час від часу батько Іллі бере в руки газету, починає читати. Але газети чомусь завжди старі, за минулий рік.

Ось і весь короткий зміст «Сну Обломова». Главу, у якій описані дитячі спогади героя, варто перечитати, якщо необхідний аналіз твору. Адже в цій частині роману автор пояснив дивацтва Обломова.

Ілля Ілліч виріс в атмосфері безтурботності, спокою, ліні. Не дивно, що, подорослішавши, він не навчився нічому, окрім як читати. Але варто відзначити ще одну якість головного героя роману Гончарова. Це був безкорисний, нехитрий, вміє цінувати прекрасне, спостерігати. В його душі не було ні тіні злості, заздрості.


banner14

Категория: Студентам