Праця тваринника: опис, звіт про спостереження


Опубликованно 26.01.2018 00:12

Праця тваринника: опис, звіт про спостереження

Праця тваринника є однією з найдавніших галузей людської діяльності. Тема про нього вивчається в школі в рамках програми з предмету "Навколишній світ". У цій статті буде наведена інформація з цього питання, яка може виявитися корисною як для викладачів, так і для дітей, готують домашнє завдання. Опис праці тваринників

У четвертому класі школи учням пропонується відповісти на питання за підсумками екскурсії на ферму, конезавод або інше підприємство, що займається сільськогосподарською діяльністю. Але перш ніж виконати дане завдання, буде корисно дізнатися наступну інформацію.

Як вже було сказано, праця тваринника з'явився на землі ще в глибоку давнину. Можна стверджувати, що цей вид робіт є одним з перших, що виникли у людей. Раніше існували тільки збиральництво, мисливство і рибальство. Про можливості приручення братів наших менших людина задумався, коли почав займатися сільським господарством, тобто вирощувати певні сорти культур з метою отримання врожаю. Де виник праця тваринника?

Історія стверджує: в первісні часи природні умови найбільше підходили для того, щоб здійснювати сільськогосподарську діяльність на Близькому Сході. Як відомо, саме там, у долині ріки Ніл, з'явилася одна з найдавніших цивілізацій. А значить, можна припустити, що праця тваринника сприяв становленню високорозвиненого суспільства людей.

На стінах єгипетських пірамід, а також у розкопках на місці Стародавнього Вавилона знайдено безліч зображень і предметів, що свідчать про те, яку важливу роль відігравало це заняття в даних державах. Винаходи

Багато вчених стверджують, що завдяки тому, що у людини з'явилися помічники в його нелегкій праці, було зроблено багато відкриттів, які вплинули на весь хід подальшої історії. Серед таких нововведень можна назвати колесо, а також деякі знаряддя для обробки землі. Важлива наука

Праця тваринника ґрунтується на тих знаннях, які накопичили попередні покоління про годування братів наших менших, облаштування місця для їх житла, выгуливании, а також догляд за особами, які чекають потомства. Така інформація була зібрана та систематизована у наукових посібниках з дисципліни, яка носить назву зоотехніка.

Ця наука може іменуватися тваринництвом або теорією утримання худоби. У радянські роки книги по даній проблемі прийнято було називати саме так. Крім різних підручників, існують численні газети і журнали, де публікуються статті про нові відкриття в цій галузі, а також про сучасних пристроях, призначених для використання в сільському господарстві. Як стати зоотехніком?

При складанні звіту про працю тваринників потрібно мати на увазі, що для заняття такою роботою необхідно отримати диплом навчального закладу, який готує фахівців в даній області. Наприклад, випускники сільськогосподарських академій можуть бути прийняті на посаду на таких підприємствах. Щоб розводити тварин, необхідно не тільки відповідну освіту, але й певні якості особистості людини. Можна з упевненістю сказати, що люди, які хочуть присвятити себе такої діяльності, обов'язково повинні любити природу, дбайливо ставитися до навколишнього середовища, а також бути готовими до здійснення необхідного догляду за братами нашими меншими.

Названі професії вимагають знань про різних породах сільськогосподарських тварин, а також про те, як потрібно лікувати тварин, доглядати за ними, облаштовувати годівниці і так далі. Ці фахівці повинні бути готові, що їм доведеться починати свій трудовий день в дуже ранні години і закінчувати його пізно ввечері. Іноді зміна у них може починатися з 4-5 ранку. Найпопулярніші домашні тварини

Дану діяльність людини можна поділити на кілька категорій, в залежності від тих вихованців, якими займаються господарства.

Найбільш популярними видами для розведення є: коні, кролі, риби, бджоли, дрібна та велика рогата худоба, свійська птиця і деякі інші вихованці.

Короткий звіт про спостереження за працею тваринників може бути зроблено після відвідин підприємства одного з перелічених вище видів. Під час таких екскурсій школярам розповідають про різні особливості даної професії, а також продемонструють вихованців, які знаходяться в умовах реального установи. Пункти звіту Назва господарства, в якому проводилася екскурсія. Хто проводив її? Перерахуйте особливості праці тваринника. Будь вихованців (назви порід) побачили школярі? Назвіть найпоширеніші у вашому краї види худоби, що вирощується в сільському господарстві? Особливості конярства

Школярі, які побували на підприємствах, де вирощують коней, можуть включити у свій звіт наступну інформацію.

Ця галузь відома з давніх часів. Наприклад, коні азіатських порід славилися ще в античності. Вчені кажуть, що такі коні, як арабська верхова, не могли з'явитися природним чином, тобто в процесі протікає хаотично еволюції. Для того щоб тварини придбали досконалі якості, придатні для їзди, потрібно було втручання людини. Тому можна впевнено говорити про те, що цей вид з'явився результатом праць висококласних фахівців. Як доглядають за кіньми?

Спостереження за працею тваринників на конезаводе може показати, що ця діяльність є досить складною. Необхідно стежити за дотриманням гігієнічних норм у приміщеннях, де утримуються коні. Також потрібно регулярно годувати їх, згідно з певними правилами. Існує кілька варіантів умов, в яких можуть існувати чотириногі скакуни.

Ці помічники людини пристосовані до життя в природному середовищі, так і до змісту в стайнях, біля яких обладнані спеціальні місця для прогулянок. Перший варіант передбачає, що тварина має перебувати більшу частину часу на відкритому повітрі і харчуватися тією рослинністю, яка є в даній місцевості. Ці відомості можуть бути використані у відповіді на завдання, пов'язане з описом праці тваринників у 4 класі.

Варто сказати, що у більшій частині території нашої країни таке розведення коней неможливо, оскільки клімат багатьох областей Росії є занадто холодним для того, щоб вони ввели такий спосіб існування. Тому найчастіше цих природжених бігунів містять в стайнях, тим не менш на підприємствах повинен бути двір, де вихованці можуть здійснювати прогулянки.

У приміщеннях, де живуть чотирилапі, необхідний індивідуальний відсік для кожної особини, з поїлкою і годівницею. Цей загін повинен бути досить просторим і чистим. Потрібно сказати і про породи коней, які призначені для спортивних змагань. З такими тваринами проводять заняття фахівці, звані жокеями.

Вони вчать своїх підопічних розуміти ті команди, які дає наїзник з допомогою вуздечки. Подібні коні цінуються дуже високо, кращі представники записуються в спеціальні книги породи, де міститься інформація про кількох поколіннях скакунів. Кролівництво

Короткий звіт про працю тваринників на підприємствах, що займаються утриманням вухатих вихованців, може включати в себе наступну інформацію.

Крім порід, що живуть в домашніх умовах і відомих багатьом міським жителям, існує ще безліч видів, які придатні для проживання на спеціальних фермах. Там вони можуть міститися як в обладнаних приміщеннях, які мають утеплення, так і в клітинах, які знаходяться на відкритому повітрі. Слід зауважити, що проживання кроликів на вулиці не настільки небезпечно для них, як це може здатися з першого погляду. Таке існування у більшості випадків позитивно впливає на здоров'я і підвищує імунітет.

Необхідно лише стежити за тим, щоб вихованці переносилися в тепле приміщення, якщо температура перевищує 20 градусів нижче нуля.

Коли ж повітря не такий холодний, то вони можуть спокійно існувати і поза укриттів. Їх житло повинно бути обов'язково обладнаний годівницею і поїлкою. Один з моментів праці тваринників, опис якого необхідно провести школярам, полягає в тому, щоб стежити за наявністю у приміщенні для вухатих незамерзлої рідини для пиття. У протилежному випадку вони неодмінно почнуть лизати лід, що може призвести до травм зубів, а також до простудних захворювань кролів. Чистота - запорука здоров'я

Один з найважливіших складових праці тваринників, короткий звіт про якому пропонується написати учням, складається в забезпеченні стерильності у місцях існування їхніх підопічних. У випадку з кроликами недостатнє дотримання гігієнічних правил може призвести до серйозної хвороби вухатих. Тому потрібно регулярно проводити прибирання в їх оселях. Їжа для пухнастиків

Праця тваринників (фото їхніх "підопічних" представлено нижче), що займаються розведенням кроликів, полягає в тому, щоб вчасно нагодувати вихованців, дотримуючись при цьому встановлені правила.

Раціон вухатих повинен бути збалансованим та включати багато овочів, багатих вітамінами, а також духмяне сіно, особливо в холодну пору року.

Ще вони дуже люблять гризти різні гілки, адже їх зуби потребують постійного сточуванні. Якщо не надати їм матеріал для цього заняття, то щелепи тварин можуть придбати непропорційні розміри. Післямова

У цій статті були наведені деякі матеріали, які можуть виявитися придатними для використання при написанні короткого звіту про спостереження про працю тваринників.

Також даний огляд містить корисну інформацію для педагогів, які готуються до проведення уроків з дисципліни "Навколишній світ".


banner14

Категория: Студентам