"Одинець" Біанкі: короткий зміст. Історія про господаря лісу


Опубликованно 29.01.2018 04:38

Віталій Біанкі - відомий радянський письменник. У його творах розкривається дивовижний світ природи. Його красивий і легкий мова допомагає передати всю красу навколишнього світу і пробуджує у маленьких читачів уяву. Його твори спрямовані на те, щоб виховати в дітях бажання берегти природу. В одному з оповідань Біанкі, "Одинець", короткий зміст якого наведено нижче, головна тема - це дбайливе ставлення до навколишнього світу.Знайомство з Одинцом

Короткий зміст "Одинця" Біанкі слід почати з того, що оповідання відкривається сценою полювання. Три собаки оточили красивого могутнього лося, якого в народі прозвали Одинцом. Лось чудово розумів, що небезпеку для нього представляє мисливець. Тому, ледь побачивши людину, він зник у лісі.

Мисливець перебував на межі відчаю: вже багато днів він вистежував Одинця. Про нього він дізнався від знайомого селянина Ларивона, який жив у селі, що розташовувалася неподалік від Фінської затоки. В оповіданні Ларивона лось представлявся як хранитель лісу, таємничий і невловимий. Ніхто не знав, де його лежка. Також селянин оповів мисливцеві і про птицю-перевертня, але той не став його слухати далі. Його зацікавив Одинець.

Охота на лося

Мисливець був студентом і раніше полював тільки на птахів та зайців з лисицями. На студентській вечірці він познайомився з однією привабливою дівчиною. І, бажаючи їй сподобатися, студент розповів про Одинця і почав хвалитися, що зловить його. Всі засміялися, бо знали, що на велику дичину він ще не полював.

Короткий зміст "Одинця" Біанкі продовжується тим, що, бажаючи всім довести, що він не просто хвалько, студент відправляється на полювання. Але зловити цього лося було не так просто. Під час полювання студенту довелося застрелити стару гончак, яка потрапила в небезпечну драговина.

Під час вистежування лежання лося студенту зустрілася птах-перевертень. Вона була старовинним другом Одинця. Левонтий дав підказку студенту, що піймати лося можна в поміщицькому лісі. Його діти там прикормлювали сіллю, а він їх не боявся, тому що вони не завдавали ніякої шкоди тваринам.

Мисливцеві вдалося вистежити Одинця і поранити ногу. Лось розлютився, пошкодив мисливцеві ногу і зламав йому рушницю. Студент не вставав з ліжка через хворий ноги і написав друзям хвальковите лист, пообіцявши добути роги лося. Одинець був самим сильним звіром у лісі, ніхто не міг зрівнятися з ним в силі. Студенту вдалося приманити лося і пристрелити його. Але це виявився інший молодий лось.

Порятунок лісового велетня

В короткому змісті "Одинця" Біанкі слід зазначити, що селяни сміялися над студентом, тому що вони любили і поважали цього могутнього лося. Розчарований студент вирішив повернутися до навчання. Він отримує листа від дівчини, заради якої мисливець все і затіяв. Вона написала, що її розчарувало прагнення юнака піймати лося. Але він вирішив зловити звіра.

Короткий зміст оповідання "Одинець" Біанкі продовжується тим, що під час полювання студент застрелив вірного друга лося. Звір був в люті і вбив бика, який по дурості на нього напав. Селяни після цього випадку забули про свою любов до Одинцу і стали думати, як його зловити.

Вони стали гнати його до самого Фінської затоки. Студент вирішив, що він повинен застрелити Одинця. Мисливець побачив, як на світанку лось відправився в море. І, задивившись на його красу, не зміг вистрілити в нього. Через якийсь час він повернувся до навчання і розповів дівчині, що Одинець зумів поплисти і що з-за її листи він не став стріляти в лося. Дівчина розповіла, що звір залишився живий і тепер благополучно живе в лісі.

Також є короткий зміст по головам "Одинця" Біанкі, в якому більш детально викладається ця історія. Це оповідання вчить читачів цінувати життя іншої живої істоти і піклуватися про природу.


banner14

Категория: Студентам