Дружина - це хто така? Визначення


Опубликованно 13.02.2018 08:46

Дружина - це хто така? Визначення

Зараз «дружина» - це термін, який не передбачає двоякого тлумачення. Але так було не завжди, розберемо значення слова, його синоніми, а також різницю між дружиною і дружиною.Значення

Якщо людина досить культурен, то на розум при слові «дружина» йому приходять три способу:Пенелопа – дружина Одіссея;Ксантиппа – дружина Сократа;Стара з казки А. С. Пушкіна про рибака і рибку.

В принципі, два останніх типу можна об'єднати прикметником «сварлива», про таких жінок мало хто мріє, всі бажають, звичайно, Пенелопу, але не всякий чоловік – Одіссей, тому все справедливо.

Заглянемо в словник і дізнаємося, що дружина – це не тільки заміжня жінка. Отже, значення наступні:Жінка по відношенню до чоловіка, з яким вона перебуває в офіційному шлюбі.Те ж, що і жінка. Це застарілий і високий варіант.

До речі, у слов'ян «дружинами» називали всіх жінок в принципі, те ж саме справедливо і щодо чоловіків – чоловік – це людина чоловічої статі, а коли він розлучається зі своїм неодруженим станом, то стає чоловіком. Тому, хочемо ми того чи ні, а нам треба розповісти про значення слів «дружина» і «дружина».Різниця між чоловіком і дружиною

Крім словникових значень слів, існують ще особисті переваги, які і визначають лексичний вибір людини. Це ми до того, що хтось принципово не любить слово «дружина» з-за відгуку казенності в ньому. Така точка зору має право на існування. Але значення слова «дружина» у слов'ян не підходило для характеристики заміжньої жінки, тому що тоді в мові ще не з'явилося інших найменувань. Насправді у слові «дружина» немає нічого страшного, навпаки, воно позитивне.

Походить від давньоруського «супругъ», тобто «парна упряжка; подружжя, подружня пара, чоловік і дружина». Іменник веде свій родовід від дієслова «съпрушти» - «стягти, з'єднати, запрягти». Іншими словами, подружжя – це поняття, аналогічні за значенням словами «чоловік» і «дружина» в їх сучасному тлумаченні. А якщо звертатися до давніх часів, та ж пара буде виглядати так: чоловік і дружина – чоловік і жінка, які не перебувають у шлюбі, а подружжя – це ті, хто утворюють сім'ю.Офіційні документи та мовний етикет

Те, що ми розповіли вище, - це ще не тонкощі, а от далі підуть дійсно шедеври. Відчуття казенності від визначення «дружина» виникає неспроста. Адже саме це іменник прийнято за основний в офіційних документах. Далі ще цікавіше. Іноді можна чути: «Моя дружина була в магазині і сказала мені, що подешевшали кури!» – це неправильний обіг. Про своєї улюбленої можна говорити тільки «дружина», а коли мова йде про чужу дружину, тоді вона «дружина». Тобто правильним буде таке речення: «Моя дружина була сьогодні в магазині і сказала мені, що подешевшали кури. Передайте своїй дружині цю вкрай цікаву інформацію». Трохи незграбно, але що поробиш. Взагалі слово «дружина» потрапило в немилість, тому його відносно рідко можна чути, хоча подібне звернення значно краще, ніж анімалістичні найменування - такі, як «коть», «зай», рыбонька». Таке відчуття, що виходячи заміж (одружуючись) або знаходячи постійного сексуального партнера, люди позбавляються особи, забувають імена і розчиняються в анонімному море загальних визначень. Адже людині дається ім'я при народженні не потім, щоб потім, помінявши свій шлюбний статус, його благополучно втратив. Але залишимо це, важливо тільки те, що «дружина» навіть по відношенню до своєї дружини краще ласкавих, нічого не значущих звернень. Ідеологічні висновки з різниці синонімів поняття «кохана жінка»

Стійка асоціація з упряжкою дає поле для різноманітних інтерпретацій. У їх сферу потрапляють питання про кризу шлюбу як соціального інституту і проблема спільних інтересів між дружиною і чоловіком. У цьому контексті дружина швидше нагадує бойову подругу, а дружина – це як попутниця в поїзді: вона просто вирішила розділити якусь частину подорожі з чоловіком, тому що не знайшлося іншого квитка або грошей на більш шикарне купе. До речі, останній сценарій – це ключ до величезної кількості союзів між чоловіком і жінкою: люди не знайшли нікого краще, а схопилися за те, що було, адже час невблаганно.

Але навіть якщо думати подібним чином, то все одно не можна говорити, що такі спекуляції справедливі. Яким би шляхетним не було походження слів, їх наповнюють конкретним змістом люди. Можна кликати свою дружину дружиною, роблячи при цьому певну стилістичну помилку, але ні добрими, ні милосерднішими вона від цього не стане. Дружина – це стан душі, і від найменування навряд чи щось зміниться. Грубо кажучи, людей можна поділити на дві категорії – егоїсти і альтруїсти. Перші - огидні чоловіки і дружини, а другі – відмінні. Тому що одні ставлять своє благополуччя вище всього і деколи використовують людей в своїх інтересах, другі ставлять щастя іншої вище свого і здатні служити чоловікові або дружині. Звичайно, це так звані чисті типи, в реальності їх спостерігати, як правило, не доводиться. Який висновок? Не варто надавати великого значення слова «дружина», краще спостерігати за вчинками жінки. Синоніми «дружини»

Раз вже ми почали говорити про синоніми, то давайте продовжимо і підберемо заміни для іменника «дружина». Не відкладаючи справи в довгий ящик, переходимо до списку:половина (найдорожча, законна);благовірна;господиня;любов моя;дорога;медова;бойова подруга;подруга життя;супутниця життя.

Насправді замін ще більше, бо у кожній сім'ї складається поступово власний індивідуальний словник прізвиськ і зменшувально-пестливих визначень для кожного члена сім'ї, тому тут дано загальний список, що виключає порівняння зі звірами та іншу відвертий несмак. Але якщо переміщатися з площини лінгвістичної в площину життєву, то треба сказати: дружину треба собі шукати таку, щоб заміни їй були не потрібні.Як не помилитися у виборі бойової подруги?

Хтось може обуритися і сказати: «Ми ж не на ринку, дружина – це не овоч!» Спокійніше, все вірно. Є любов, яка не морква, але людина завжди вибирає, спираючись на якісь підстави, критерії. Ми лише хочемо, щоб пошук був заданий правильно, це ні в якому разі не суперечить «великої і чистої любові». Крім того, наш алгоритм може бути відкинутий читачем, але нехай він хоча б подумає над ним. Отже, список якостей такий:розум, інтелектуальна розвиненість;спільність інтересів;товариськість;краса.

Чоловіки можуть подумати, що ми лукавимо, як можна ставити красу на останнє місце? А ось так. Життя – це марафон, а краса – швидкопсувний продукт, за яким нічого не варто, в той час як інтелектуальна міць, спільність інтересів і чарівність нікуди не випаровуються. І так, не треба трактувати слова про красі вульгарно, бо фізична привабливість все одно повинна бути між людьми. Тут йдеться лише про те, що не варто зачаровуватися бездумної красою, яка не передбачає ніякого багажу.Головне – це любов

Звичайно, будь-які параметри та алгоритми мають сенс тільки в сприятливому просторі. Всякі претензії необґрунтованими і безпідставними без любові, але і без чітких уявлень про бажане в цьому самому любовному соку теж важко жити. Тому що, як показує практика, шлюби, укладені на ентузіазмі і закоханості, швидко розпадаються: в справу вступає такий фактор, як непідготовленість людей до сімейного життя. Останнє може виражатися як в несумісності побутових звичок, так і в різниці інтересів.

Часом розбіжність життєвих укладів настільки велике, що і любов не в силах згладити цю різницю. У жартах про багаторічну іпотеку як фундаменті надійного шлюбу є своя правда. Але що це за життя, коли люди залишаються разом тільки заради певних матеріальних і господарських вигод? Хороший питання, про яке можна подумати на дозвіллі. Тим більше що інформації немає недоліку, одних визначень «дружини» набереться ціла розсип.


banner14

Категория: Студентам