Зростання Олександра Македонського. Характеристика Олександра Македонського
Опубликованно 14.02.2018 08:26
Всі знають його як великого полководця і безстрашного воїна. Але правда зростання Олександра Македонського був маленьким, а сам він мав щупле статура? Коротка біографія
Майбутній цар народився в 356 році до н. е. в роду Аргеадів. Свої роки життя Олександр Македонський провів у рідній Македонії, залишивши її лише на час навчання. Старовинні перекази свідчать, що початок цієї династії поклав сам Геракл. Крім нього в сім'ї було ще одна дитина – Філіп, якого визнали несповна розуму і не допустили до трону. Їх матір'ю була Олімпіада, а батьком прославлений македонський цар Філіп II.
Дитинство і вчителя
Своє дитинство Олександр провів під впливом владної матері. Вона як могла налаштовувала проти його батька, тому відносини між ним і батьком були неоднозначними: з одного боку, він захоплювався войовничим батьком, з іншого – зневажав за його вчинок. Філіп II розлучився з його матір'ю, щоб одружитися на Клеопатрі. На виховання і освіту свого єдиного нормального сина і майбутнього правителя батьки кинули всі сили. Його вчителями були такі особистості, як Леонід – він навчав хлопчика виживання в суворий час війни. Лисимах викладав юному спадкоємцю риторику, етику. Але головне вплив, безсумнівно, зробив Аристотель. Філософ вклав свої знання про політиці, медицині, літературі, поетиці. Саме його вплив зіграло роль у становленні майбутнього полководця і завойовника. Сам Аристотель давав відмінну характеристику Олександру Македонському – своєму учневі самому знаменитому. Всебічно розвинений молодий правитель отримав хорошу освіту, що суттєво допомогло йому в майбутніх завоюваннях.
Характеристика Олександра Македонського
Вольовий і владний характер майбутній цар перейняв у свого батька. Зростання Олександра Македонського був всього 150 див. Це не завадило йому стати великим завойовником. Судити про особисті якості можна по одному історичного факту. Як-то його батька привели показати коня. Купити такого статного скакуна можна було за 13 талантів. На ті часи це були величезні гроші. Приборкати цього коня не вийшло ні в однієї людини – він був просто некерований і не підпускав до себе жодного наїзника. Олександр легко скочив на коня і помчав на нього як ні в чому не бувало. На той момент хлопчику було всього 10 років. З тих пір він став вірним супутником юного царя і увійшов в історію під ім'ям Буцефал. В честь нього великий полководець навіть назвав місто.
Буйний норов Олександра не завжди могли винести його так звані компаньйони. Так він називав учнів, з якими разом опановував науки в молоді роки. Можливо, з-за свого зростання Олександр Македонський любив лицарські турніри, вважаючи за краще проводити вільний час на бенкетах. Іншою причиною могла бути його хвороба – епілепсія. Регулярні напади доставляли багато клопоту як самому цареві, так і його оточенню. По відношенню до жінок він був розташований менш суворо, ніж його вчитель Арістотель. Він не вважав прекрасну половину людства другорядними після чоловіків. І потрібно відзначити, що, незважаючи на свій зріст, Олександр Македонський користувався успіхом у жінок. В його гаремі налічувалося близько 360 наложниць. Також у великого полководця було три офіційні дружини. Особисте життя
Першою дружиною Олександра стала прекрасна Роксана, якій на той момент було всього 14 років. Коли армія македонян розтрощила фортеця в Бактрії, дівчина опинилася в полоні у македонського царя. Незважаючи на те що вона була законною здобиччю і господар міг взяти її силою, її доля склалася по-іншому. Засліплений красою Роксани, полководець бере її в законні дружини, і незабаром вона народжує йому сина Олександра. Одна з наложниць також подарувала йому спадкоємця – Геракла. Обидва не дожили навіть до свого повноліття. Через три роки цар Олександр Македонський бере в дружини ще двох жінок. Обидві вони були дочками правителів, і ці шлюби були вигідні з політичної точки зору. Але ревнива Роксана все-таки не змогла змиритися з суперницями і вбила одну з них після смерті чоловіка.
Непідтверджені дані
Думка про бісексуальність Олександра досі не дає спокою історикам. Вважається, що він перебував у сексуальних стосунках з Гефестионом, його найближчим другом. В ті часи це було в порядку речей, і родичі не переживали з цього приводу. Проблема могла виникнути, якщо майбутній правитель відмовлявся одружитися і обзаводитися потомством. У Олександра в цьому плані все склалося вдало, і його схильності залишаються лише припущеннями.Завоювання
Про те, яким був Олександр Македонський, можна судити по його справах. Незважаючи на те що минуло більше двох тисяч років з дня його смерті, нікому не вдалося досягти навіть частини його завоювань. Досі у військових академіях використовують його тактичні схеми на заняттях. Всі історики світу визнають за ним право вважатися самим великим завойовником за всю історію людства.
Сходження на трон
Юний Олександр став правителем набагато раніше, ніж він припускав. Його батька вбили під час весільного торжества. Молодий цар першим ділом розкрив змову і стратив усіх винних у смерті його батька. Коли чутки про смерть Пилипа досягли сусідніх держав, недруги тут же спробували використати ситуацію. Вони наївно вважали, що юний Олександр не зможе керувати військовою міццю своєї держави так само хвацько, як його батько. Новий владика швидко взяв все в свої руки і відновив лад у Афінах і Фівах. Він не має наміру втрачати землі, які з таким трудом здобув для імперії його батько. Він збирався примножити їх і зробити свою країну великої і непереможної державою.
Перемоги слідували одна за одною. Першим ділом він відправився в Фіви, де вже назрівав заколот, підкріплений чутками про смерть юного полководця. Греки не підтримали своїх сусідів, і місто було взято штурмом. Щоб уникнути долі фіванців і врятуватися від полону, вони самі здали Олександру політиків, які відкрито висловлювали невдоволення його владою. Встановивши порядок в Греції і Афінах, цар повертається додому, де готується до нового походу.Великий завойовник
Цього разу його погляд звернувся на Сирію, Єгипет і Малу Азію. Ці землі мали стратегічне значення. За два місяці він зумів завоювати Єгипет. Жителі міст вітали нового царя з криками радості – їм несолодко жилося під владою деспотичного Дарія. Останній кілька разів намагався умилостивити Олександра і пропонував йому мирний договір. Але молодий полководець двічі відхилив пропозицію.
Сирія і Мала Азія були завойовані за рік, і наступними в списку значилися Персія, Середня Азія та Індія. Практично всі роки життя Олександр Македонський провів на полі бою. Країни, які він планував захопити, здавалися під натиском мощі його армії. Його тактику не міг розгадати ні один воєначальник того часу. Він умів майстерно перехитрити противника і заманити в пастку. Нікому не вдалося перевершити його у військовій справі досі.
Категория: Студентам