Вайі – це листя папороті. Особливості будови та призначення
Опубликованно 15.02.2018 07:04
Папороті відносяться до числа судинних рослин, будова яких набагато більш складне, ніж у мохів, але простіше, ніж у голонасінних і покритонасінних. Розглянемо, що такий вайі – один з органів папороті.Особливості будови
Тіло папороті складається з кореня і стебла, на якому розташовуються вайі – це органи, зовні схожі на листя, але такими не є. Їх особливість – сильне розсічення. З нижньої сторони цих листоподобных органів можна спостерігати невеликі горбки, які в науці носять назву спорангіїв. Саме тут знаходяться спори, що відповідають за розмноження рослин. Квіток і насіння у папоротей немає.
Цікаво, що у папоротей ще немає листя, але є листові пластинки. Сталося це через ущільнення в вайях, яке дозволило створити платівку, як і у ліста квіткового рослини. Однак самі вони ще не були сформовані. Вайя не дає чіткої відповіді на питання про те, де завершується стебло і починається лист.Відмінні риси
Вайі – це органи, властиві папоротникообразным, у вищих квіткових рослин вони відсутні. Чим же вони відрізняються від листя?Найчастіше ростуть від кореневищ.Наявність верхівкового або бічного росту. У квіткових така особливість притаманна пагонам.Молоді вайі на початку свого зростання схожі на равлика і скручені у формі спіралі.
У силу цих особливостей вайі іменують також предпобегом.
Квітна неділя – це листкоподібні органи, які можуть мати різний зовнішній вигляд:Ланцетоподібні.Трикутні.Прості.Сильно розсічені і нагадують химерні роги оленя.
Деякі такі листи можуть розсікатися двічі і навіть тричі, тому виглядають ажурно і дуже красиво. Завдяки цій особливості папороті нерідко використовуються в якості декоративних рослин і як елемент композиції ландшафтного дизайну. Забарвлення цих органів зелена, насичена. У деяких видів вайі світлі, з темною прожилкою посередині. Інші види прикрашає своєрідний наліт під іржу. Також можна зустріти рослини з сріблястими або пурпуровими вайями.
Розмір предпобегов багато в чому залежить від конкретного виду рослини і може дорівнювати від сантиметра до декількох метрів (у деревовидних).Призначення
Ми розглянули, що у папоротей вайями називають органи, зовні нагадують листя. Вони виконують важливі функції. Саме в них містяться спорангії із спорами. Також процес фотосинтезу у папоротей відбувається саме в цих органах.
Деякі види рослин мають вайі двох форм:одні відповідають за процес фотосинтезу;на друге знаходяться спорангії.
Цікаво, що квітна неділя – це органи, які є не лише папороті, але й у пальм. Їх форма і розмір залежать від конкретної різновиди рослини. Наприклад, у фінікових пальм ці листообразные органи складаються з двох частин: основи, яка кріпиться до стебла і листків, спочатку вузького, потім розширюється. Їх довжина в середньому 25 см, форма нагадує перо.
Вайі – це органи папоротей, які нагадують листя. Саме завдяки такій будові дані рослини відносяться до більш складним у порівнянні з мохами.
Категория: Студентам