Де знаходиться піраміда Хеопса? В якому місті, країні?


Опубликованно 07.03.2018 01:20

Де знаходиться піраміда Хеопса? В якому місті, країні?

Коли ми говоримо про могутність будь-якої держави, то порівнюємо його в першу чергу з Давнім Римом. Воно і зрозуміло. Адже Візантія, східна частина великої імперії, зникла з карти світу тільки в XV столітті. Вчора, за історичними мірками. Законодавство, культура і традиції величезної держави стали основою сучасної європейської цивілізації. З Давнім Єгиптом все набагато складніше. Його історія схожа на листковий пиріг і почалася за багато століть до початку нашої ери. Зате саме там збереглося останнім з семи чудес світу, знаменита піраміда Хеопса. Де знаходиться (місце розташування, географічні координати), історія, цікаві факти - про все це читайте у статті.

Той же народ через тисячі років

Де знаходиться піраміда Хеопса? В якій країні? Про це відомо кожному. Площа сучасного Єгипту – більше 1 млн кв. км. Він займає північно-східну частину Африки та частину Азії, Синайський півострів. За весь час свого існування пережив близько сорока навал, був під пануванням греків, римлян, входив у Візантію. Нитрийская пустеля стала притулком для багатьох християнських святих. Там трудилися Антоній Великий, Макарій Єгипетський і багато інших. Навіть після завоювання арабами країна ще довго була християнською. Незважаючи на все це, більшість сучасних єгиптян – етнічні нащадки тих самих, які колись змагалися в могутності з вавілонянами. Справа в тому, що вони не брали участь у такому явищі, як переселення народів. Між іншим, слово «копти», а це 7-8% населення, в перекладі означає просто «єгиптяни». Так що Єгипет у чому – унікальна країна.

Країна в пустелі

Розташована ця країна, по суті, в пустелі. Вони займають 96% її території. І тільки залишилася частину – родючі землі долини і дельти Нілу, найдовшої річки світу. Від витоку до гирла – 6671 кілометр. Утворюється Ніл в Судані, близько міста Хартум. Сучасна столиця Єгипту Каїр розсікається річкою на дві частини. Але столиць в багатотисячолітньої історії країни було кілька. Перша столиця

Витоки унікальної цивілізації загубилася в епоху неоліту. Це VI тисячоліття до нашої ери. Про те, що тоді відбувалося на північному сході Африки, можна тільки здогадуватися. Історики ділять історію Єгипту на епохи, які називають династичними. Освіта першого, Раннього царства відносять до 3100 році до нашої ери. Треба враховувати, що всі дати такої давньої історії держави приблизні. Адже тоді не було фіксованої точки, від якої вели початок календаря. В Єгипті рахунок років вели від коронації чергового фараона, хоч і ділили рік на 12 місяців, в кожному з яких було 30 днів. Саме в епоху Раннього царства фараони отримали нічим не обмежену владу. Один з них, Менес, оселився в Мемфісі. Так це місто стало першою столицею об'єднаного Єгипту. Це північ країни, в 30 кілометрах на південь від Каїра.

«Будинку вічності»

Там, де знаходиться піраміда Хеопса в Єгипті, дуже сильно розвинений культ загробного життя. Це стало причиною того, що ми нічого не знаємо про житлових будинках, навіть про палацах фараонів. Тимчасовий притулок людини будували з необпаленої цегли, висушеного на сонце. Зрозуміло, що такі будівлі не збереглися. Зате храми і гробниці, «Будинку вічності», мурували з каменю. Але це пізніше, вже в епоху Древнього царства, період правління 3-6 династії. Цілком можливо, що спочатку поховання правителів представляли собою просто кургани. А пізніше, побоюючись грабіжників, гробниці стали вирубувати в скелях, ретельно маскуючи. Так що майже всі відомі піраміди побудовані в 2686-2181 роках до нашої ери. Це не обов'язково кам'яні велетні. Є і дуже невеликі надгробні споруди. До того ж далеко не всі вони виявлені. Тільки на початку 2000 року археологи з Франції знайшли недалеко від Каїра сильно зруйновану піраміду. Там поховали матір останнього фараона епохи першого піднесення Єгипту, Пепі II.

Хто будував піраміди?

Але коли будували самі величні поховальні споруди, до ослаблення Єгипту було ще далеко. Тут треба сказати про те, що відомо про державний устрій країни того часу. Ще недавно вважалося, що там мав величезне значення праця рабів, яких було в Єгипті величезна безліч. Це явне перебільшення. Основним населенням держави були царські хемуу. Вони були, звичайно, підневільними людьми, які перебували в повному розпорядженні фараонів, храмів або вельмож. Але назвати їх рабами буде невірно. Швидше кріпаками. Вони не могли змінити професію, володіти знаряддями праці, але були тим не менш громадянами. Рабів у класичному розумінні такого слова було небагато, вони були в основному полоненими і називалися «баку». Це важливо, оскільки історики довго перебували в упевненості, що зведення величезних пірамід було можливо тільки з застосуванням рабської праці. Але і це було помилкою.

Хеопс – син Снефру

Фараонів перших двох династій знаходили вічний спочинок у чотирикутних будівлях з необпаленої цегли. У них була плоский дах, а всередині вони поділялися на кілька приміщень. «Мастаба», так вони називалися. Перший зі збережених величезних будівель звів для себе фараон Джосер. Він правив у XXVII столітті до нашої ери. Відомо навіть ім'я того, хто втілював в життя задум свого повелителя. Його звали Імхотеп. Він вчинив просто, поставивши одна на іншу шість зменшуваних догори мастаб. В результаті вийшла ступінчаста піраміда, що нагадує вавилонський зіккурат. Піраміди для двох наступних фараонів були з якихось причин тільки розпочаті. Наступна із закінчених, розташована в Мейдуме, теж замислювалася ступінчастою. Фараон Хуні помер, не дочекавшись кінця будівництва. Добудовували її вже при Снефру, приказавшем надати піраміді правильну форму. Але зробили це ще примітивно, просто засипавши порожній простір між східцями піском і щебенем. Тим не менш саме Снефру – найбільший будівельник пірамід. При ньому була добудована усипальниця для Хуні, а також побудовані ще дві, в Дахшуре. Але в історію увійшов його син, Хеопс.

Пятидесятиэтажная гробниця

Це був другий фараона 4-й династії Стародавнього царства, який жив у 2589-2566 роках до нашої ери. Місце для власного поховання він, як і всі правителі, почав готувати, як тільки зійшов на трон. Квадратне підставу його піраміди складає понад 52 900 квадратних метрів, кожна сторона – 230 метрів. Висота після завершення будівництва була 147 метрів. Під час землетрусу верхні камені обсипалися. Споруда, яку ми бачимо зараз, на 9 метрів нижче. Білий вапняк, яким воно було облицьовано, не зберігся. Але можна собі уявити, як велично виглядала піраміда, коли від блискучої поверхні відбивалися промені сонця. Піраміда і зараз вражає уяву. Зрозуміло, чому утвердилася думка про сотні тисяч рабів, які її будували. Тут зіграв свою роль і Геродот, повірив жерців Єгипту на грецьку епоху. Сто тисяч робітників протягом 20 років. Так він записав, посилаючись на них. Але така кількість людей одночасно просто не помістилося б на будівельному майданчику. Зараз, завдяки експериментам, з'ясували, що цілком достатньо було й 20 тисяч осіб. Бригади будівельників час від часу змінювалися. І були це зовсім не раби, а ті самі «царські хемуу», свого роду кріпосні селяни.

Добровільно на каторжну працю

Це люди зовсім не обов'язково зганялися на будівництво насильно. Незважаючи на те що в долині Нілу можна було збирати до трьох врожаїв у рік, що приблизно з червня до листопада землероби залишалися без роботи. Тому коли в селищі з'являвся писар жерця, який складав списки бажаючих попрацювати на фараона, останніх, швидше за все, було чимало. Адже там вони отримували платню, житло, одяг та харчування. Була і ще одна, можливо, більш важлива причина. Кожен сподівався, що знайде хоча б частинку безсмертя богоподібного володаря. І ось ці люди вирубували неподалік від Мемфіса по 340 кам'яних блоків на день. Інші доставляли їх за допомогою нехитрої, але для свого часу передової технології на місце, а там їх чекали ті, хто укладав блоки на вказане місце. Всього за 23 роки їх було укладено 2 300 000 штук. Місто мертвих

Де знаходиться піраміда Хеопса, в якому місті?

Гіза знаходиться на околиці Каїра. Піраміда Хеопса не поодинці стоїть на плато. Друга за величиною належить його синові, Хефрену. Вона нижче, 136 метрів. І, нарешті, третя – фараона Мікеріна, всього 66 метрів заввишки. З висоти, якщо дивитися на захід, видна ще одна група пірамід. Це ще один некрополь у Гізі, Абусир. Але розташовані там піраміди не так величні, і набагато нижче. Найвища, фараона Нефериркара, 72 метра у висоту. Взагалі, місто, де знаходиться піраміда Хеопса, – справжнє місто мертвих. В 17 кілометрах на південь знаходиться некрополь Саккара. Це майже навпроти місця, де знаходився Мемфіс. А ще на 10 кілометрів південніше – Дахшуре. Могутність Стародавнього царства було підірвано внутрішніми розбратами в країні. Але і зараз у всьому світі знають, де знаходиться піраміда Хеопса (географічні координати 29.9792747 північної широти і 31.1342163 східної довготи). А у Стародавнього Єгипту попереду було ще велике майбутнє.


banner14

Категория: Студентам