Хто відкрив Євразію? Від античності до наших днів
Опубликованно 07.03.2018 04:57
Дослідження материків Землі - процес, який розпочався за тисячі років до нашої ери. Примітно, що він досі триває, адже деякі важкодоступні місця все ще не досліджені географами. Сьогодні ми з'ясуємо, хто відкрив Євразію. Європа і Азія
Євразія є найбільшим континентом нашої планети. Його площа становить 54,3 млн км2 (або 36% суші). Тут живе і велика частина населення Землі - 76%. Знаходиться в Північній півкулі, але частина островів, які належать материка, розташовані в Південному.
Материк складається з двох частин - Європи і Азії. Межею між ними служить російська річка Урал. Сьогодні це поділ викликає численні суперечки, але воно склалося історично. Величезний континент являє собою суцільну сушу, не розділену морями і океанами.
Євразія - унікальний континент. Тут народилися численні найдавніші культури Китаю, Індії, Греції, Вавилону, арабського Сходу. А під час вивчення географії материка неминуче постає питання про те, хто відкрив Євразію. На жаль, точної відповіді на нього немає, адже її поступово досліджувало багато мореплавців. Перші люди на континенті
Прийнято вважати, що перші люди з'явилися в Африці. У вчених дійсно є підстави так вважати. Приблизно 70 000 років тому перші жителі Африки вирушили в подорож. Через 25 000 років вони влаштувалися на Аравійському півострові. При цьому численні групи відділялися від кочівників і поселялися в глибині континенту. Саме вони стали тими, хто відкрив Євразію.
Стародавні народи, що населяли Європу і Азію (від Дунаю з сучасної Монголії), вели переважно кочовий або напівкочовий спосіб життя. На цих територіях сформувалося безліч народів індоєвропейської сім'ї. Існує версія, що деякі племена, зокрема шигирские, які жили на території Росії, були предками гіпербореїв. Античні подорожі
Євразію поступово відкривали її жителі. Наприклад, середземноморське узбережжя було виявлено фінікійцями (вони є предками сучасних євреїв). Фінікійці по праву вважаються найкращими мореплавцями античності.
Продовжили вивчення Європи стародавні греки. Вони не тільки займалися дослідженнями нових територій, але і писали про них. Геродот, який жив у 5 столітті до н.е. відвідав Малу Азію і Персію, а також докладно описав звичаї та звичаї народів, з якими зустрічався під час подорожі.
Греки внесли відчутний внесок в географію. Вони освоїли азіатське узбережжя Егейського моря, територію сучасної Італії, Сицилії. Там були зведені грецькі міста зі спеціалізованою формою економічного розвитку. Греки також освоїли південь Франції і африканське узбережжя. Заселивши північне узбережжя Егейського моря, грецькі мореплавці влаштувалися на узбережжях Чорного моря. Вели активну торгівлю рибою і зерном.
Наступний етап географічних відкриттів належить римлян. Полководець Сципіон відкрив Піренеї. А знаменитий римський імператор Цезар пройшов зі своїми військами території багатьох сучасних країн - Великобританії, Франції, Німеччини. В цей час були виявлені річки Рейн і Дунай.
В 6-7 століттях нашої ери найбільш майстерними мореплавцями були ірландські ченці. Вони під час подорожей відвідали Ісландію і ряд островів - Гебридські, Фарерські, Оркнейські.
Не менш прекрасними мореплавцями виявилися і араби. Починаючи з 7 століття, вони грали важливу роль в географічних відкриттях. Араби не тільки досліджували Аравійський півострів, Індію, Іран, Індонезію, Центральну та Середню Азію, але і склали карти цих територій.
Так хто ж відкрив Євразію? Це була ціла група дослідників, які жили в різні часи. Вони відкривали то одні берега материка, то інші. Але найбільшим відкриттям стало те, що всі ці частинки належать одному континенту. Відомі дослідники та їх відкриття
Серед знаменитих мандрівників (тих, ким була відкрита Євразія) виділяють:
1. Марко Поло - знаменитий португальський мореплавець, який відрізнявся феноменальною пам'яттю. Він здійснив плавання до південних берегів Азії, найдрібніші подробиці якого описав у своїй "Книзі Марко Поло".
2. Васко де Гама - ще один знаменитий мореплавець, який першим відвідав Індію.
3. Петро Петрович Семенов-Тян-Шанський поклав початок численним експедиціям в Центральну та Середню Азію.
4. Микола Михайлович Пржевальський - один із знаменитих російських дослідників, який вивчив Далекий Схід і написав про це в своїй книзі "Подорожі по Уссурійському краю".
5. Григорій Миколайович Потанін відвідав Монголію і Тибет. Мандрівник в основному користувався дорогами, невідомі європейцям раніше, щоб дістатися до цих країн.
6. Володимир Атласов досліджував Камчатку. Через декілька століть її природу докладно описав Крашенинников.
7. Євген Смургис став ще однією людиною, хто відкрив берегову зону Євразії. У 1990 році відкрив саму північну точку континенту - мис Челюскін.
Безумовно, це не весь список великих дослідників Євразії. Тих, хто відкривав Євразію знову і знову, набагато більше. Часто дослідженнями займалися цілі групи географів. Прізвища учасників багатьох груп залишаються невідомими. Беренговый протоку
Одним із тим, хто відкрив материк Євразія, нехай і його частина, є Вітус Берінг - датчанин, який жив у Росії і служив у російському порту. У 1704, за Петра I, він поступив на службу у флот капітаном-командором.
Іван Іванович (як в Росії називали моряка) отримав наказ з'ясувати, з'єднується Азія з Америкою або між ними знаходиться протока. Сьогодні цей протоку називається Беренговым. Насправді Берінг не був першовідкривачем протоки. Ним став мореплавець Семен Дежнев. Він відвідав Беренговый протоку ще в 1648 році, проте його доповідь про виявлений протоці був знайдений в архівах набагато пізніше.
Висновок
Саме тому сказати, хто першим відкрив Євразію, неможливо. Над дослідженням цього материка працювали цілі групи мандрівників.
Сьогодні нам здається, що ми знаємо все про нашому світі. Але на Землі залишилося безліч важкодоступних, недосліджених територій - райони Тибету і Аравії, гори Гіндукуш і Каракорум, а також Індокитай і острови Індонезії.
Категория: Студентам