Що таке "вождь"? Значення, походження слова
Опубликованно 26.03.2018 07:55
Що таке «вождь»? Це слово, яке найчастіше зустрічається в історичній літературі, у книгах, що розповідають про стародавні часи. Так називали главу племені. Правда, слово «вождь» активно використовувалося не тільки первісними людьми.
Походження і значення
Що таке «вождь»? В етимологічному словнику сказано, що це запозичення із старослов'янської. Для того щоб дізнатися, що таке «вождь», підібрати синоніми до цього слова, варто заглянути в словник Ожегова. Тут сказано, що це позначення не тільки глави родової громади, але також полководця, воєначальника.
У ХХ столітті вождями називали політичних діячів. Наприклад, Леніна, Сталіна. Що таке "вождь"? У словнику Ожегова дано таке тлумачення: загальновизнаний політичний, ідейний керівник.
Бігмен
Цей термін зустрічається в англосаксонській літературі. Позначає чоловіка, який користується впливом і є ватажком у своїй громаді. Але бігмен і вождь – це не одне і те ж. Першим міг стати кожен людина, що добився авторитету в навколишніх. Вождем - лише той, хто належав до вузького кола осіб. А в цей круг увійти можна було, лише маючи певний походження. Спочатку ні вождів, ні бигмены не мали звичай експлуатувати одноплемінників. Проте з часом вони почали досить активно використовувати свій статус. Відмінності між цими поняттями є, все ж їх можна вважати синонімічними. Вожді ХХ століття
З давніх часів вождями називали глав держав. Особливого поширення цей термін отримав в роки Першої світової війни. Вождь – це глава тоталітарної чи авторитарної країни. У німецькій мові є слово F?hrer. В перекладі воно означає керівник, вождь. Утворене від дієслова f?hren, тобто "водити", "привезти", "приводити", "лідирувати", "спрямовувати".
Фюрером, як відомо, в Німеччині в тридцяті-сорокові роки називали Гітлера. У Радянському Союзі вождем (що в перекладі на німецьку і буде F?hrer) був Йосип Сталін. Правда, на відміну від Володимира Ульянова, він це звання швидко втратив. В Італії вождем став Муссоліні: у цій сонячній країні диктатора було прийнято називати "дуче".
Категория: Студентам