Цікава тема для виступу перед аудиторією: огляд ідей та рекомендації


Опубликованно 29.03.2018 06:00

Цікава тема для виступу перед аудиторією: огляд ідей та рекомендації

Ретельна підготовка – запорука успіху будь-якого оратора. Першим кроком у неї є вибір теми. Існує чимало цікавих сфер, про які можна розповісти слухачам. Є категорія питань, які можна назвати вічними – це Бог і релігія, співвідношення душі та тіла, обов'язку і права на вільне волевиявлення.

Про роль мистецтва в сучасному світі

Однією з найбільш цікавих тем для виступу є мистецтво. Воно супроводжує людину протягом всієї історії цивілізації. Усвідомлення себе самих відображалося людьми у вигляді виготовлення кам'яних фігурок, в рисах різних пам'ятників архітектури. Переживання людини та різні його якості протягом століть запам'ятовувалися в картинах, скульптурі. Вітчизняний психолог Лев Семенович Виготський писав про те, що «мистецтво – це соціальне у нас». У процесі переосмислення отриманої інформації художник має можливість розкрити для себе загадки буття, по-новому поглянути на світ.

Також можна підібрати й інші цікаві теми для публічного виступу: Останні новини в галузі культури і мистецтва. Особливості роботи в даній сфері. Історія мистецтва. Якою буде культура майбутнього. Мистецтво і нова реальність, в якій живе людина

Доповідь можна підготувати і на тему про те, наскільки важливим є мистецтво у сучасному світі. В даний час воно займає абсолютно особливе місце в житті суспільства. Наприклад, Т. Чернігівська, професор СПБДУ, підкреслює: роль мистецтва в сучасній реальності не можна переоцінити. Саме мистецтво сьогодні несе функцію порятунку людства від негативного впливу нових технологій. Людина занадто сильно став захоплюватися гаджетами, і з цим нічого не можна вдіяти. Зростає віртуальність навколишнього світу, а разом з нею – і кількість психічних розладів. У цьому полягає серйозна небезпека, акцентує увагу дослідник.

Проблема мистецтва у сучасному світі буде цікавою темою для виступу в школі, особливо в старших класах. Мова можна продовжити описом проблеми доступності інформації. Тетяна Володимирівна також зазначає, що світ сьогодні став прозорим. Адже про людину може бути відомо практично все – аж до того, з ким він снідав і якої марки вино вчора купив. В даних умовах, підкреслює професор, єдиною таємницею про людину залишається геном. Однак навіть ця інформація скоро може стати доступною – адже процесом секвенування буде займатися зовсім не сама людина. А це означає, що інформація про геномі так чи інакше буде залишатися в певній базі даних. Єдине, що може допомогти людям у цій новій реальності, на думку професора, є мистецтво.

Співвідношення душі і тіла

Цікавою темою для виступу також може стати обрана промовцем проблема сучасності філософського характеру – наприклад, проблема співвідношення духу, душі і тіла. Вона цікавила вчених і філософів з давніх часів. Наприклад, нову епоху в даному розумінні відкрив Аристотель. Тілесне і духовне, згідно розуміння філософа, утворює між собою єдину нерозривну реальність. Душа не є окремою формою – вона не «літає» десь за межами тіла, а, навпаки, представляє собою форму його організації. З одного боку, душа не є тілом, з іншого – існувати окремо від нього вона не може.

Інтерес з даного питання також представляє позиція Рене Декарта. Згідно думку вченого, душа і тіло мають різну природу. Однак вчений пропонує нову для свого часу трактування їх взаємодії. Декарт був переконаний в тому, що не тільки душа може впливати на фізичний стан людини, але й навпаки. Тіло також впливає на емоційну складову. Для XVII століття ця думка мала досить радикальний характер.

Проблема занепаду духовності

Підібрати цікаву тему для виступу на вільну тему – не така важка задача, як може здатися на перший погляд. Розгляд питання співвідношення духу і плоті – одна з найбільш цікавих тематик. Виступ можна продовжити тим, що багато людей нині воліють жити, керуючись здебільшого тілом. Воно є їхнім паном, про дусі ж людина згадує зрідка – частіше за все із-за страху. За божественним задумом особистості, дух повинен займати чільне місце, керувати тілом і емоціями.

Якщо людина сильна і вольова, то розум і душа є його помічниками, тіло ж образно можна представити у вигляді воспитываемого дитини. Наприклад, людина ставить перед собою мету – поліпшити здоров'я, знизивши вагу. На цьому шляху його будуть постійно підстерігати спокуси. Побачивши рекламу апетитного гамбургера на вивісці, він може не піддаватися цій спокусі. Якщо така людина збереться з духом, почекає можливості повечеряти вдома кашею з салатом, то тим самим він зможе досягти двох цілей: безпосередньої користі для здоров'я і зміцнення свого духу. Інші питання для освітлення оратором

Чимало різних варіантів цікавих тем для виступу можна підібрати по даній проблемі. Наприклад, такі: "Як розглядається співвідношення душі та тіла в релігії?" "Розвиток поглядів на дане питання в психологічній науці". "Що є для людини більш важливим – душа чи тіло?" Питання волі і вибору

Виконання свого обов'язку нерозривно пов'язано з вольовими якостями людини. Якщо перед людиною постає дилема – вчинити згідно совісті або піти по шляху найменшого опору, то тут йому доведеться докласти вольові зусилля, щоб обрати більш благородний шлях. Наприклад, такою є ситуація, коли під час військових дій необхідно виконати наказ командира і рушити в наступ. Почати атаку дуже важко, однак, людина повинна підкоритися. Вольовим дією називається те, яке здійснюється в умовах вибору.

Питання волі і вибору – це цікава тема для ораторського виступу. В даній області у філософів і психологів думки розділяються. Одні вважають, що в подібних ситуаціях проявляється воля людини, так як він робить свідомий вибір. Інші переконані, що як такого вибору немає – і тому доводиться мобілізувати всю волю. У цьому відношенні можна навести й інший приклад. Наркоману потрібно позбутися від страшної залежності. Для цього від нього потрібні неабиякі вольові зусилля. З одного боку, можна говорити про його свідомий вибір на користь життя. Але з іншого, як такого вибору у нього немає – він або загине, або докладе всі зусилля для того, щоб подолати страшний капкан залежності і почати нове життя.

В рамках даної проблеми оратор також може підібрати для себе більш специфічні цікаві теми для виступу: "Про тріумф волі - приклади героїчних вчинків". "Погляди на свободу волі в психології і філософії". "Релігія і свобода волі". "Чи можна стати вольовою людиною?" "Дійсно існує свобода волі?"

Робота і зайнятість

Також для багатьох цікавою темою для виступу перед аудиторією буде працевлаштування. Адже кожна людина хоча б раз у житті займався пошуком роботи. У деяких це виходило швидко і без проблем, в інших процес був більш тривалим. Професійна реалізація займає одне з найважливіших місць в житті дорослої людини.

Варіанти тем про роботу

Цікавою темою для виступу перед студентами як раз буде та, яка висвітлює проблеми працевлаштування. Адже зовсім скоро молодим людям доведеться безпосередньо стикатися з реаліями ринку праці. Питання зайнятості, можливості використовувати отримані у вузі знання є для студента одним з найбільш нагальних. Цікавими темами для виступу перед молоддю можуть бути наступні: "Основні проблеми, з якими можна зіткнутися при працевлаштуванні та способи їх вирішення". "Підвищення професійної майстерності після отримання диплому про вищу освіту". "Питання трудового законодавства". "Як влаштуватися на роботу в іноземну компанію?" "Правила успішного проходження інтерв'ю".


banner14

Категория: Студентам