Який самий південний місто Росії?


Опубликованно 10.04.2018 01:46

Який самий південний місто Росії?

Росія - країна контрастів. Тут 9 часових поясів, мільйони акрів землі і неймовірно різноманітне, колоритне населення. І сьогодні ми поговоримо про декілька унікальних у своєму роді містах, про яких вам, швидше за все, відомо далеко не все. І з'ясуємо, який найпівденніше місто Росії. Починається наш список з невеликого стародавнього містечка в Дагестанської області. Дербент - "Залізні ворота"

Дербент - самий південний місто Росії. Він є адміністративним центром Дербентского району Дагестанської області. Місто було остаточно включене до складу Росії 24 жовтня 1813 року згідно з договором між Росією і Персією.

Він знаходиться на узбережжі Каспійського моря. Його загальна площа - 69,63 км2. За всю свою довгу історію Дербент пережив безліч подій, занепад і розквіт. Кількість жителів у 2017 році склало 123 008 осіб (3 місце за чисельністю населення в країні). Щільність населення - 1615,2 осіб/км2. Згідно зі статистикою, кількість жителів збільшується приблизно на 20 000 чол. кожні 10 років.

95% населення - мусульмани. Тут живуть лезгини, азербайджанці, табасараны, даргинці, росіяни, євреї, агулы, вірмени, агулы та інші.

Місто було засноване в 438 році до н. е. Він замислювався як перської фортеці. Колись місто називалося Каспійськими воротами. Це найдавніше місто на території Росії.

У Середньовіччі Дербент знаходився на території Шовкового шляху, через який з Китаю вивозили шовк на продаж. Цей караванний шлях зв'язував Східну Азію з Середземномор'ям. У давнину Дербент був одним з головних торгових центрів Кавказу. Примітно, що з нього можна було потрапити на Близький Схід, чим користувалися багато кочові племена.

Сьогодні самий південний місто Росії втратив свою велич, але не втратив самобутності. Його називають музеєм під відкритим небом. Туристи мають можливість помилуватися безліччю історичних пам'яток на території міста.

Цікаві факти про Дербенті

1. У Дербенті знаходиться найстаріша в Росії мечеть, датована 733-734 рр. Мечеть була зведена Масламом ібн Абд-ал-Маліком.

2. Тут також розташований найдавніший в Росії храм. Він побудований у 4 столітті на території фортеці Нарин-калу. Знаходиться він під землею, але сьогодні частково розкопаний. З якою метою його будували - невідомо, але багато вчених схиляються до думки, що раніше він був християнським храмом.

3. Також в Дербенті є найдавніша синагога, побудована в 17 столітті.

4. Місто розташоване нижче рівня Світового океану на цілих 19 метрів.

5. Раніше титул самого південного міста в Росії носив Серхетабад, який сьогодні входить до складу Туркменістану. Самий південний з найбагатших

Самим південним містом-мільйонером Росії є Ростов-на-Дону. Найсхіднішим - Новосибірськ, а захід і північ зайняв ще один багатющий місто країни - Санкт-Петербург.

Ростов-на-Дону - найбільше місто на півдні Росії, адміністративний центр Ростовської області. Один з найбільш розвинених в області промисловості і науки.

Площа міста - 354 км2, населення - 1,1 мільйона. У Ростові-на-Дону досить багато визначних пам'яток, серед яких театри, музеї, численні парки і бульвари. Місто знаходиться на 10 місці по чисельності населення в Росії, і на 30-му - серед міст Європи. Неофіційно його називають "Воротами Кавказу" і південній російською столицею.

Найбільший південний місто Росії розташований біля берега ріки Дон, на південному сході Східно-Європейської рівнини. Він знаходиться всього в 46 км від Азовського моря, в яке впадає річка. Цікаві факти про Ростові-на-Дону

1. Музичний центр Ростова вважається найбільшим у Європі. Його площа дорівнює 27 000 кв. м.

2. На вулиці Мартовицького, довжина якої становить 150 м, знаходяться 20 автомийок. Подібний факт, безумовно, гідний посісти належне місце в Книзі рекордів Гіннеса. А ми продовжуємо розглядати цікаві факти про самому південному місті-мільйоннику Росії.

3. Дуб в ростовському парку, імовірно, є найстарішим в Росії. Його вік складає 150 років.

4. Частина Ростова-на-Дону, яка знаходиться на лівому березі річки, місцеве населення називає Лебердоном або Левбердом. Саме тут зосереджено безліч готелів, баз відпочинку та ресторанів.

5. Примітно, що Ростов-на-Дону розташований одночасно в Європі та в Азії. Частина міста, розташована на південному березі, належить Азії, а північна - Європі.

6. У Ростова унікальне географічне положення, адже він має вихід до п'яти морів - Чорного, Азовського, Каспійського, Білого і Балтійського.

7. На території міста є руїни споруд, які датуються 3 тисячоліттям до нашої ери.

Ростов-на-Дону є самим південним містом-мільйонером в Росії. Це цікавий і красивий населений пункт, з безліччю визначних пам'яток. У Ростові є вулиці з цікавими, одухотворяющими назвами - Поетична, Гармонійна, Чудна та ін. Одягнений в зелену листя дерев і забудований красивими архітектурними спорудами, Ростов завжди привітно зустрічає туристів. Проте гостям все-таки рекомендується бути обережними, так як в 2017 році стало відомо, що Ростов увійшов в десятку найнебезпечніших міст Європи. Як виявилося, тут зашкалює рівень злочинності. Сочі - синонім тепла і сонця

Сочі - самий південний місто Росії на Чорному морі. І одночасно він є самим північним з субтропічним типом клімату (між Північним полюсом і екватором). Місто знаходиться на північному сході країни, в Краснодарському краї, в 1700 км від Москви.

Є найпопулярнішим курортом як серед росіян, так і серед туристів з інших країн.

Сочі був заснований в 1838 році в якості форту під назвою Олександрія. Однак за тисячі років до цього тут вже жили люди. Мільйон років тому - первісні, пізніше - племена ахейців і гениохов. Вони займалися канібалізмом, тому часто з'їдали греків, причаливших до берегів. За це греки назвали Чорне море Негостинним.

Територія Сочі пам'ятає доантичные і античні часи, раннє і пізнє Середньовіччя. У 1909 році в місті був побудований курортний комплекс, що складається з двох готелів, ресторану, театру. Комплекс навіть мав власні електростанцію, водогін та каналізацію.

Назва, швидше за все, походить від назви племені сахи, яке колись проживало на території сучасного курорту. Про них писали візантійці. Згадка про це племені є в "Книзі подорожей", яка була видана в Стамбулі в XVII столітті. Пізніше в бойових донесеннях місцевість стали називати на англійський манер - Сочі. Офіційний статус міста Сочі отримав лише в 1917 році.

Кількість населення становить близько 400 000 чоловік, однак під час пляжного сезону приїжджає понад 600 000 відпочиваючих. Цікаві факти про Сочі

1. Протяжність міста з березі моря становить 145 км. Це більше багатьох міні-держав. 118 км з них - пляжі.

2. Сонце світить в Сочі 300 днів в році. А купальний сезон триває до жовтня. Кажуть, що тут не буває зими.

3. 90% території міста займають гори. Деякі досягають висоти більше 3000 метрів над рівнем моря.

4. Метасеквойя відноситься до хвойних сімейства кипарисових. Це гігантське дерево з товстим стовбуром (близько 2 м в діаметрі), у висоту досягає 35 м. Вчені були впевнені, що вид вимер мільйони років тому, проте майже 80 років тому його представники були виявлені в Китаї. Сьогодні метасеквойя зростає в кількох ботанічних садах міста. А прекрасне рослина олеандр в Сочі можна зустріти повсюдно.

5. На сочинських пляжах товари коштують в 5 разів дорожче, ніж у самому місті. Адлер - самостійна частинка Сочі

На околиці Сочі знаходиться Адлер - самий південний район міста на березі Чорного моря і адміністративний центр Адлерському району. Курорт межує з Абхазією і технічно входить до складу районів Сочі. Розташований в гирлі річки Мзымты. Він розкинувся по обидві її сторони. Протяжність курорту становить 17 км. Примітно, що сам Адлер ділиться на безліч мікрорайонів і населених пунктів.

В Адлері безліч пам'яток, а також ряд розважальних комплексів, санаторіїв, готелів. Тут завжди тримається тепла, привітна погода. Висновок

Сьогодні ми розглянули самі південні та цікаві міста Росії - неосяжної батьківщини мільйонів людей.


banner14

Категория: Студентам