Які причини гальмували розвиток селянських господарств. Передісторія, проблеми та факти
Опубликованно 18.04.2018 00:48
Які причини гальмували розвиток селянських господарств в Росії? Як змінювалася ситуація з плином часу? Якими правами володіло селянство в Росії? Відповімо на ці та деякі інші питання в цій статті. Невелика передісторія
Життя російського населення ніколи не була легкою. Чорна смуга змінювала білу, і навпаки. Коли у селян були у власності земельні ділянки, які вони могли залишати у спадок та продавати односельцям. Але через короткий час в результаті зміцнення влади князів і церков стався раптовий зростання феодального землеволодіння. Селяни і земля опинилися у приватній власності поміщиків. Іншими словами, настав кріпосне право.
Трохи про те, як жили кріпосні
Залежність селян від поміщика виражалася у сплаті оброку. Працювали кріпаки тільки на вимогу господаря. Таке життя була цілком гідною. У селян залишався час на обробку власної ділянки, тому проблем з продуктами не було.
Після XVI століття в житті селян відбулися фатальні зміни. Після скасування оброку ввели панщину. Відтепер підневільні люди повинні були працювати на землі господаря даром 6 днів на тиждень, використовуючи особистий інвентар і коней. Відпочивати і обробляти власну землю селяни могли або вночі, або один день в тиждень. Почалися проблеми з продуктами, часом люди голодували.
Запровадження панщини перешкоджало розвиткові селянських господарств. Примусова праця на землі поміщика не подобався селянам, але доводилося відпрацьовувати через силу.
Під час великих свят влаштовувалися народні гуляння. Це було єдиною розвагою для селян. Особлива шана віддавався церковних свят, яких було чимало, і слов'янським святам.
Діти кріпаків хорошої освіти здобути не могли, але обдарованих селянських дітей могли забрати на навчання. Пізніше багато ставали художниками, музикантами, акторами в кріпаків театрах. Незалежно від того, кріпаки мали освіту чи ні, ставлення до селян було однаковим. Вони повинні були виконувати будь-яку вимогу і примха поміщика.
Селянський питання ставав усе гострішим, а становище кріпаків все важче. У XVIII столітті господар міг без суду відправити кріпосного у посилання або на каторгу. Селянам було заборонено подавати скарги на поміщиків. Селянство в Росії до скасування кріпосного права і після
До того як кріпосне право скасували, селяни були власністю поміщиків. Їх могли продати або купити, як річ. Існувало жорстке обмеження прав селян та їх волі. Селянська праця не цінували.
Коли кріпосне право скасували, селяни отримали волю. Земля, як і раніше належала поміщикам, але тепер прості люди могли викупити наділ. Вони більше не були власністю і могли йти на заробітки в місто. Поміщики більше не могли карати кріпаків. Це частково вирішило селянський питання.
Деякі селяни отримали свої наділи для ведення господарства від держави безкоштовно. Здавалося б, життя повинна стати краще, адже кріпаки отримали свободу, тепер вони могли працювати, годувати себе і свої сім'ї. Але не все було так однозначно. Поговоримо про те, які причини гальмували розвиток селянських господарств. Підводні камені реформи 1861 року
Скасування кріпосного права не зрівняла селян у правах з поміщиками. Колишні кріпаки стали податним станом. Для них був розроблений цілий ряд законів, що істотно погіршував життя.
Тому, відповідаючи на питання про те, які причини гальмували розвиток селянських господарств, можна виділити кілька моментів:
Безкоштовні ділянки були дуже маленькими. Для ведення господарства селянам не вистачало землі, тому доводилося брати наділи у поміщиків в оренду.
Коштів для оплати оренди у багатьох селян не було, вони обробляли землі поміщиків своїм інвентарем та худобою - це йшло в рахунок сплати.
Була можливість викупити наділ у свою власність. Але і це було не так просто. Протягом 9 років селяни повинні були платити оброки. Платили, знову ж таки, найчастіше частиною врожаю та іншими продуктами.
Оренда на землю дорожчала з року в рік, підвищуючись часом на 300%.
Говорячи про те, які причини гальмували розвиток селянських господарств, можна відзначити відсутність спеціальної техніки та застарілі методи обробки наділу.
Категория: Студентам