Клімат і внутрішні води Австралії
Опубликованно 23.04.2018 00:17
Австралія – самий віддалений і відокремлений континент. Її землі до цих пір не вивчені. У цій статті ми розглянемо основні характеристики Австралії: клімат, внутрішні води і природні зони.
Левова частка материковій частині континенту знаходиться в зоні субтропіків. Майже весь рік вона схильна до впливу сухих вітрів, які приходять з центральних регіонів. Найсильніші пориви спостерігаються в період з травня по вересень. Літо
З настанням червня зона, в яку входять північно-західні території країни, виявляється у владі мусонів. Наявність вологих повітряних мас пов'язане з низьким атмосферним тиском, яке встановлюється в регіоні Кімберлі. Дощі приносять вітри, що дмуть з Арафурского і Тиморського морів.
На решті частині Австралії панує спекотна і посушлива погода. Північні землі континенту вважаються одними з найбільш спекотних прибережних районів на планеті. Більш детально про унікальних кліматичних умовах континенту розповідають на заняттях географією. Тема уроку: «Клімат та внутрішні води Австралії». Зима
У січні циклонні дощі проходять над Тасманією і встановлюються на південних територіях материка. На сході континенту рівень вологості поступово підвищується. Найбільш яскраво вплив пасатів проявляється в околицях Ньюкасла. Південно-східні вітри приносять тумани і колосальна кількість вологи.
При підйомі цих пасатів на висоту гірських схилів, розташованих на східній частині Австралії, вони охолоджуються і виробляють велику кількість опадів. Так як клімат і внутрішні води Австралії тісно взаємопов'язані, то рівень води в озерах і річках континенту варіює і залежить від пори року.
У лютому в районі Брісбена і Куктауна циклони, які приходять з північно-східного узбережжя, завдають колосальних лиха. Урагани руйнують житлові і сільськогосподарські споруди. Зливи розмивають дороги і забирають родючий шар ґрунту, знищують посіви. Іноді ці циклони досягають меж Порту-Хедленда і Дербі. У другій половині XX століття в грудні подібний ураган майже повністю знищив австралійське місто Дарвін. Коротко про внутрішніх водах Австралії
Опади, що випадають на материку, відрізняються невеликим обсягом. Тому головний вододіл знаходиться недалеко від східного узбережжя континенту. При цьому система гідрографії володіє незвичайною конфігурацією. По-перше, її річковий стік мінімальний. По-друге, межі виражені нечітко.
Водойми, розташовані в центрі континенту, майже повністю пересихають. Русла порожніють і у тих річок, які прямують на захід. Повноводними залишаються тільки східні притоки. Вони беруть початок у гірських масивах або перебувають на території Тасманії. Майже всі вони належать до басейну внутрішніх вод Австралії. Річки
Максимальна концентрація приток локалізується на землях Маррамбиджи, Дарлінга, Гоулберна, Нового Південного Уельсу, Квінсленда і Вікторії. Разом з найбільшою річкою материка Муррей вони займають близько 1 072 800 квадратних кілометрів. Деякі верхів'я зливаються. Їх русла стають широкими, але при цьому залишаються звивистими. Всі вони течуть у бік моря.
Маррамбиджи – друга за величиною річка, яка відноситься до системи внутрішніх вод Австралії. Її довжина становить 1 690 кілометрів. Вона починається в регіоні Кума і несе свої води в Муррей. На місці стоку діє масштабна гідроенергетичних система. Дарлінг забезпечує водою південну частину континенту.
Вона дренує гірські масиви на сході. Довжина річки дорівнює 2 740 кілометрів. В районі Уэнтуэрта Дарлінг впадає в Муррей. Стік регулюється за допомогою плотинных споруд. Річка дуже міліє в період затяжної спеки. Дренаж внутрішніх вод Австралії має роз'єднаним характером. Західні притоки функціонують лише кілька місяців у році. Їх русла ведуть до болота чи озера.
Список великих річок континенту: Муррей. Маррамбиджи. Дарлінг. Джорджина. Купер-Крік. Даймантина.
Майже всі дрібні притоки несуть свої води в озеро Ейр. Але наповнити його котлован цілком їм вдалося лише одного разу в 1950 році. Муррей
Основу системи внутрішніх вод Австралії складає річка Муррей. Вона стікає у низину з вершин Вододільного хребта. Її живлять дощові опади і тануть снігу. Максимальний витрата води припадає на літні місяці. Сьогодні на річці споруджено греблі. До їх появи Муррей провокував затоплення прилеглих земель.
Притоки засмічувалися уламками гірських порід і вирваними з корінням стовбурами дерев. Утворювалися застійні болотисті області. В даний час австралійці регулюють і контролюють сток головної річки материка. Велика кількість штучних котлованів дозволяє накопичувати достатні запаси прісної води. Їх використовують для зрошення земель в посушливий період. Греблі перешкоджають винесенню родючого шару ґрунту. Відомості з підручника з географії це підтверджують.
Вивчення особливостей системи внутрішніх вод Австралії в 7 класі передбачає детальний розгляд сезонних змін. Взимку рівень річки помітно знижується. Але потік на її ділянках ніде не переривається. Виняток – зона, яка знаходиться у верхній течії. У період затяжної спеки вона міліє.
З-за активного використання води для задоволення сільськогосподарських потреб місцевих фермерів Муррей іноді не доходить до океану. Розвиток аграрного сектора пояснює інтенсивне забруднення русла головної артерії континенту. Щорічно річка переносить близько ста тонн солей. Тому місцеві не використовують її для зрошення цитрусових дерев. Поступово знижується врожайність, а потім плодові гаї гинуть. Озера
Особливості внутрішніх вод Австралії полягають в унікальній будові котлованів і чаш. Місцеві озера – це резервуари, які майже завжди порожні. Їх днища покриті шаром соленосних глинистих ґрунтів. Приблизно один раз в рік вони частково наповнюються. Вода в них солона і перемішана з муловими масами.
Величезна кількість подібних котлованів зосереджено на заході континенту. Найбільш великі озера розташовані на південних землях материка. Це Ейр, Торренс, Фром і Гэрднер. На сході їх змінюють лагуни, заповнені солоною водою. Від океану вони відокремлені піщаними насипами і зарослими рослинністю обмілинами. Найбільш великі резервуари розташовані в Тасманії. Вода в них прісна. На них встановлені гідроелектростанції. Ейр
Озеро займає рівнину, розташовану в центрі материка. Воно є самим великим водоймищем континенту. Його улоговина збирає стоки десятків дрібних річечок. Протягом усього року воно мілководне. Його обриси не володіють чіткими кордонами і час від часу змінюються. Вода в ньому дуже солона.
Озеро прийнято ділити на дві частини, північну і південну. У сезон дощів притоки приносять в котлован велика кількість зливових мас. Рівень озера помітно підвищується. Північна і південна частини з'єднуються. Максимальна площа поверхні води складає 15 тисяч квадратних кілометрів. Влітку Ейр міліє. Воно дробиться на безліч дрібних озер, які розділені "дірками". Поверхня оголеної землі вкрита соляними кірками. Підземні джерела
Левова частка австралійських фермерів використовують водні поклади підземних джерел. Площа їх басейнів перевищує 3 240 квадратних кілометрів. Резервуари відрізняються високим вмістом мінеральних речовин, які розчинені в їх водах. Вміст деяких підземних озер небезпечно для рослинності, але при цьому придатне для організації водопою сільськогосподарських тварин.
Артезіанський басейн вважається найбільшим у світі. Він займає територію Квінсленда, Нового Південного Уельсу, Північної і Південної Австралії. Його площа перевищує 1 700 квадратних кілометрів. Вода в ньому тепла. Її використовують для водопою овець, тому в цих краях розвинене тваринництво.
Інші басейни з артезіанською водою знаходяться на заході Австралії і в штаті Вікторія. Опади
Мінімальна кількість вологи на континенті випадає в районі озера Ейр. Цей регіон отримує менше 250 міліметрів опадів в рік. Вирощування в цій галузі сільськогосподарських культур без забезпечення додаткового зрошення неможливо.
У центрі материка є території, на яких впродовж кількох років поспіль не йдуть дощі. Максимальна концентрація вологи припадає на гірські плато, локалізовані поблизу Квінсленда.
Категория: Студентам