Як визначити час без годинника: способи
Опубликованно 25.04.2018 04:05
Визначити час без годинника досить складно і далеко не кожному під силу. Найчастіше, якщо людина забув свій годинник будинку, а мобільний телефон міг розрядитися, починається легке хвилювання. Так як ми не можемо на 100% розташовувати часом. Існує безліч варіантів, як визначити час без годинника. Ще зі шкільної лави нас вчать цим правилам, і кожна людина хоча б трохи орієнтуватися в способах визначення часу. По небу і лінії горизонту
Якщо ви збираєтеся в туристичний похід або просто відпочити від сучасних технологій, тоді потрібно згадати уроки географії. Найчастіше ми орієнтуємося по небу, але тільки, якщо воно не затягнуте хмарами.
Якщо захотіли дізнатися приблизний час без годинника, то необхідно вибрати місце, з якого добре видно сонце. Після потрібно озирнутися. Якщо навколо багато дерев і вони загороджують огляд сонця, слід відійти в інший (більш вільний) містечко. Для правильної оцінки потрібно бачити чітку лінію горизонту. Необхідно пам'ятати, якщо сонце закриває хмари, то оцінка часу буде не точна. Далі буде потрібна наша рука, а точніше долоню. Її потрібно поєднати з лінією горизонту. Необхідно розташувати мізинець так, щоб він збігався з лінією. Для більш точного результату слід зробити зусилля, щоб долоня була на одному місці. Руку можна використовувати будь-яку. Але краще праву, так як вона є провідною для більшості людей.
Далі великий палець руки рекомендують зігнути всередину долоні. Це потрібно, щоб під час визначення він просто не заважав. Потім другу долоню необхідно поставити вище іншого в розправленому вигляді. І так вчиняти ці дії, поки верхня долоня не досягне висоти сонця. Вона повинна досягти нижнього його краю, але не заходити за нього. Коли прикладають одну долоню на іншу, необхідно вважати кількість пальців. Коли верхня рука досягне нижнього краю сонця, потрібно підрахувати скільки пальців вмістилося між сонцем і лінією горизонту. Рекомендується кожен брати за п'ятнадцять хвилин. Отримане число треба помножити на число п'ятнадцять.
Ось так ми дізнаємося точний час. По інформативності цей метод не зовсім точний, так як пальці мають різну товщину. Можна дізнатися тільки приблизний час. Визначаємо по сонцю
Завжди цікаво було розгадувати історію наших предків і особливо те, як визначали час без годинника раніше. Приблизно це можна було робити по сонцю. Саме цей принцип ліг в основу сонячних годин. Стрілка була тінню від гномона.
Такі годинники мали безліч недоліків і найголовнішим був, звичайно, неправильний показник часу і визначення його тільки тоді, коли яскраво світить сонце, а на небі немає хмар. Визначення часу по зірках, тваринам і кольорами
Ще один метод - спостереження за зірками. Вони могли з точністю показати час. Зірки мають певну циклічність. З їх допомогою могли в давнину визначити день року. Також раніше стародавні жителі спостерігали за рослинами і тваринами. З їх допомогою визначали час року. Так, наприклад, квітки рослин відкриваються і закриваються в певний час. Деякі види квітів розкривалися саме ранку, а закривалися вони ввечері.
Ґрунтуючись на цих принципах, в давнину визначали час року і доби. Також спів птахів людині допомагало дізнатися час, так як, приміром, жайворонки починали співати в дві години ночі. Всім відомо, що спів півня найчастіше відбувається в ранковий час. Тому за допомогою цієї птиці визначали, що настав ранок. Для жителів села півень вважався головним визначником". З його криком люди вставали раніше і місили тісто. Для мешканців в давнину не стояло питання, як визначити час, їм підказала сама природа. І це для них було вище всього. За допомогою компаса
Як без годинника визначити час доби? Отже, наш дорогоцінний час не можна побачити чи помацати. Але воно все одно є і всі події в навколишньому світі протікають повз нас. Час завжди знаходиться в русі. Його не можна повернути назад, припинити або затримати. В школі (починаючи з початкових класів) нас вчать не тільки наукам, але і необхідним в житті знань. Першокласників привчають правильно і грамотно проводити час. Старші діти повинні не тільки розбиратися в ньому, але також і без нього вміти орієнтуватися.
Так, наприклад, як визначити час без годинника в 5 класі? Діти повинні вміти користуватися компасом. Процес визначення з даним приладом потрібно здійснювати в ясну погоду. Поставте компас на рівну поверхню, визначте напрям на північ, встановіть стрілку так, щоб вона вказувала на північ і на цифру 180 градусів. На центр пристрою поставте сірник. Тепер подивіться, куди падає тінь. Якщо вона вказує на 180 градусів, то це означає, що зараз рівно 12 годин дня. Якщо ж на 90, то це шостій ранку. І так далі можна розібратися з такими своєрідними годинами. Виходить, що годину часу дорівнює п'ятнадцяти градусів на компасі. Отже, ми зможемо без зусиль отримати поточний час.
Часто в походи беруть компас, боячись загубитися і заплутатися в часі. Компас в такій подорожі вкрай необхідний. Він рятував у багатьох ситуаціях і допомагав навіть вижити, якщо ви загубилися. Тому на уроках географії для школярів вводять обов'язково цю тему і закріплюють спеціальними тестами. І кожна дитина зобов'язаний знати ці правила, щоб в непередбаченій ситуації зміг скористатися умінням визначити час без годинника. Предмети і тіні допоможуть визначити час
Як можна визначити час без годинника? Сонячні години хоч і не дуже точно покажуть час, але іноді вони тільки і рятують. Наприклад, якщо людина перебуває вдома, то він часто помічає, в який час і де можна побачити сонце. Спостерігати можна і за тінями предметів, які стоять завжди на своїх місцях. Це може бути дерево, стовп чи стіна. Ось ці предмети і будуть годинами, на яких вказує сонце. За ним можна відстежити час, якщо уважно спостерігати за тінню. Все робиться досить просто. Цікаві факти про час
Тому час є головним супутником протягом всього нашого життя. Придумано безліч прислів'їв про нього. Його не можна помацати, а деякі намагаються зазирнути у майбутнє і дізнатися, що буде далі. Час змінює нас і нас замінюють інші люди, це просто неминуче. Найкрасивішим визначенням часу без годинника є спів птахів. Кожна з них починає свій спів у визначений час. У далекому минулому так і підраховували час, а особливо це було популярно в селах. Зі співом півня прокидалися жителі. Після чого починали займатися своїми справами. Півень співав три рази. Перший його крик чули в дві години ночі. Він був попереджувальний. Наступний - ще через дві години. Це означало остаточний підйом. Тоді люди починали займатися господарством. Завжди приємно прокидатися під звуки живої природи і радіти наступному дню.
Зі шкільної лави нас вчать визначати час і цінувати кожну хвилину свого життя. Іноді час триває дуже довго, в основному тоді, коли ми сумуємо. А на вихідних або при веселому занятті не встигаємо стежити за ним. Коли, кому і в яких умовах знадобляться знання?
Тепер зрозуміло, як дізнатися час без годинника. Як бачите, варіантів досить багато. Звичайно, у наш час, якщо забули або втратили годинник, а мобільник не працює, то можна запитати у перехожих.
Тому старі методи нам вважаються смішними. І ми не буде стежити за зірками, визначати час по тінях. А якщо така ситуація трапляється в туристичному поході й у нас просто немає вибору, тоді ці знання просто необхідні. Важливо для далеких подорожей брати з собою компас. Він не тільки допоможе визначити шлях, але і підкаже потрібний час. І сонячні години в цьому випадку стануть просто необхідні. Тоді з тіні можна дізнатися точний час. Тому для далеких походів варто уважно вивчити всі можливі труднощі, які можуть виникнути. Висновок
Тепер ви знаєте, як можна визначити час. Як бачите, варіантів кілька. Вибирайте для себе підходящий. Сподіваємося, що наші поради вам допоможуть! Бажаємо удачі!
Категория: Студентам