Що робити, якщо вчитель занижує оцінки? Як вплинути на вчителя, який занижує оцінки
Опубликованно 26.04.2018 03:15
Будь-який людський працю повинен бути оцінений по достоїнству, навіть якщо вона полягає в отриманні знань, а робочим місцем є школа. Але в той час як робота зрілої людини оцінюється у відповідності з Трудовим кодексом, проробленим часом і встановленою заробітною платою, то шкільні відмітки проставляються індивідуально за рішенням викладача.
Для більшості батьків основною метою навчання є придбання знань, а позначки в щоденнику це лише формальність. Але на дітях, особливо тих, хто навчається в початкових класах, низькі оцінки можуть не найкращим чином позначитися в плані подальшої мотивації до навчання і на розвиток інтелектуальної оцінки в цілому. Якщо у випускних класах низькі оцінки, як правило, стимулюють на отримання вищого балу, бо це, безсумнівно, допоможе отримати атестат з хорошими оцінками, медаль, вступити у вищий навчальний заклад, то у малюків низькі показники можуть назавжди відбити бажання вчитися.
У цій ситуації головне - розібратися в причині, не розуміє що то дитина чи вчитель занижує оцінки? У першому випадку все простіше – потрібно просто більше займатися, а як вчинити у другому випадку, що робити, якщо вчитель занижує оцінки? Учитель навмисно занижує позначки або дитина недостатньо знає матеріал
Якщо ви думаєте, що викладач навмисно оцінює знання вашої дитини нижче, спочатку варто спробувати об'єктивно оцінити ситуацію. Будь-який батько вважає свою дитину найрозумнішою, з цієї причини він не може отримувати незадовільні оцінки в школі, відповідно справу вчителя. Варто розуміти, що просто так занижувати бали вчителю невигідно, оскільки це псує його імідж перед колегами, до того ж за підсумками кожної чверті він здає звіт по успішності.
Не знаєте, як вчинити, якщо вчитель занижує оцінки? Якщо дитина навчається в початкових класах, то батькам неодмінно треба познайомитися з класним керівником, дізнатися його думку про поведінку і розумових здібностях учня, а також зрозуміти, які предмети даються йому важко і що зробити для підвищення успішності. Або, навпаки, дитина міг серйозно захопитися якимсь окремим предметам, і тоді варто задуматися про додаткових заняттях для поглиблення знань. Крім того, можна домовитися з вчителем про можливості відвідати деякі уроки під приводом знайомства з методикою навчання і порівняльного дослідження успішності свого чада з іншими дітками.
Не знаєте, як зрозуміти, що вчитель занижує оцінки? Мета батьків полягає в тому, щоб виявити слабкі і сильні сторони дитини, а також дізнатися, що про нього думає вчитель. Особисту точку зору викладача легко можна зрозуміти по перевірці письмових завдань, де будуть відображатися виправлені некоректно помилки. Набагато складніше з усними відповідями. Справа в тому, що багато вчителів пред'являють дуже високі вимоги до усних відповідей, тобто до презентації домашніх робіт. У деяких учнів існує страх перед публічними виступами. Діти не можуть чітко викласти матеріал, плутаються, а іноді зовсім забувають перед виступом. В результаті дитина отримує низький бал, але відбувається це не з-за незнання уроку, а через хвилювання.
Страх виступів – це страх, який може супроводжувати людині протягом усього життя, не тільки в дитинстві. Тому, якщо ви виявили у дитини цю проблему, попередьте про неї викладача. Поясніть йому, що учень не може відповісти, не з-за відсутності знань, він просто хвилюється, і в таких ситуаціях йому необхідна допомога, а не заниження оцінок. Що робити батькам, якщо вчитель занижує оцінки навмисно
Занижені бали за успішність приносять не тільки моральні страждання, але і впливають на підсумкові результати, а відповідно, на можливість отримання подальшої освіти в середніх і вищих навчальних закладах. Отже, у батьків або учня з'являється право захищати власні інтереси як на адміністративному, так і на судовому рівні.
Адміністративний порядок передбачає право оскаржити виставлену оцінку як самому особі, яка прийняла це рішення, так і вищестоящим особам, тобто директору школи, але як довести що вчитель занижує оцінки? Позначку за письмову роботу оскаржить досить легко, це помітно по некоректним причіпок. Але якщо справа стосується усної відповіді, то вирішити проблему ставати складніше, необхідно заздалегідь зафіксувати відповідь, а також висунуті щодо нього зауваження.
Поточна оцінка знань учнів регулюється виключно актами певного освітнього закладу. У кожному навчальному закладі існує положення про поточної атестації та оцінкою досягнень. Цей документ повинен містити чіткі параметри оцінювання знань учнів з усіх предметів, а також опис критеріїв не проходження атестації. Документ підлягає ознайомленню батьками та учнями.
Краще рішення докази знань учнів – це участь у Всеросійській олімпіаді школярів щодо спірного предмету.
При виставленні оцінок викладач, як правило, керується не тільки встановленими нормами оцінювання знань, але і різними педагогічними міркуваннями. На свій розсуд він може поставити оцінку на бал вище того, хто в перший раз щось зробив, і, навпаки, знизити її відміннику, почав лінуватися. В обох випадках це має послужити стимулом, з педагогічної точки зору. Це досить спірний метод, оскільки всі діти різні, але на практиці він застосовується всюди. Тому в першу чергу, необхідно спокійно з'ясувати, якими міркуваннями керувався вчитель при виставленні оцінки. Порада психолога
Ось, що відповідає психолог на питання про те, як поговорити з учителем, який занижує оцінки.
Розмова з викладачем спочатку повинен будуватися на хвилі «презумпції невинності», тобто з точки зору того, що він бажає учневі тільки добра, просто ви його розумієте по-різному. Наприклад, ви впевнені, що добре вчитися вашій дитині заважає невпевненість у собі, і відповідно, усіма силами намагаємося підтримувати. Викладач дотримується іншої точки зору – він вважає, що чітка та сувора обстановка набагато ефективніше впливає на вироблення таких якостей, як сумлінність і організованість. Тому дуже важливо розуміти, чим керується вчитель, і які вимоги пред'являє. Погоджуватися з ними чи ні, вирішує батько, але володіючи інформацією, вимоги можна обговорити. Попросіть вчителя дати чітке формулювання, які дії повинен виконати мій дитина, щоб отримати п'ятірку, запишіть все присутність вчителя і домовтеся з дитиною зробити це хоч раз. Якщо і в цьому випадку оцінка не буде задовільною, то можна сміливо скаржитися по інстанціях. Куди звертатися з претензією
Отже, куди скаржитися, якщо вчитель занижує оцінки? Ваше терпіння лопнуло від сліз дитини, зустрічі з викладачем не приносять ніякого результату, а на всі питання викладач рішуче і без пояснень заявляє, що він так вирішив, і інших варіантів бути не може? Вихід один – писати скаргу! Не знаєте, як написати скаргу на вчителя? Читайте далі.
Перше, що потрібно зробити, – переглянути нормативні документи навчального закладу та вивчити в них розділ про критерії оцінювання знань. Це необхідно для того, щоб не просто розмахувати руками, а ставити аргументовані питання і знати коли можна заперечити. Ознайомитися з документом можна тільки в школі, оскільки критерії оцінок не встановлюються на законодавчому рівні.
До речі кажучи, позначки учням можуть проставлятися і за поведінку, але вони наводяться окремо від оцінки за предмет та не повинні позначатися на оцінюванні знань.
Для перегляду підсумкових результатів, як правило, збирається комісія з трьох чоловік в присутності батьків здійснюється тестування фактичних знань дитини. На що потрібно звернути увагу
Не знаєте, що робити, якщо вчитель занижує оцінки? Тут важливо розуміти, на кожну дію викладача можна поскаржитися і довести факт заниження, а зробити це буває дуже непросто. Справа в тому, що викладацька діяльність здійснюється в рамках Закону про освіту, де прописано про його право вільно висловлювати власну думку та протистояти втручанню в його діяльність. Простими словами, педагог самостійно вибирає методи і засоби навчання, а також виховання. Тому доведеться дуже постаратися, щоб довести, що вчитель діє непедагогічно.
Проте і з цим можна боротися. Якщо батько не згоден з методом викладання, то він має право звернутися до директора школи або в департамент освіти за місцем розташування школи з проханням проведення переатестації або заміни певного вчителя, відповідно, вказавши вагомі для цього причини.
Візит в школу
Отже, ви підготувалися, вивчили критерії оцінок, значить, прийшла пора відправитися в школу. Для початку слід зустрітися з проблемним вчителем. У процесі розмови важливо об'єктивно оцінити ситуацію і зрозуміти, чи дійсно проблема полягає в упередженому ставленні чи все-таки дитина не зовсім чесний з вами або просто не до кінця розуміє власні помилки. Якщо зустріч з викладачем не допомогла або ви не поділяєте його позиції, то слід поділитися своїми думками з адміністрацією школи. Не знаєте, як написати скаргу на вчителя? Це можна зробити офіційно шляхом написання заяви на ім'я директора із зазначенням конкретних ситуацій і посиланнями на нормативні документи або обговорити проблему в неформальній обстановці за чашкою чаю.
Куди звертатися, якщо вчитель занижує оцінки? Як вчинити, коли адміністрація навчального закладу відстоює інтереси колективу і не збирається робити ніяких дій? В цьому випадку доведеться починати військові дії» шляхом звернення в департамент освіти або напрямком скарги на адміністрацію школи за бездіяльність у Рособлнадзор, що відповідає за освітню діяльність вашого регіону. Може, залишити все як є?
Не кожен батько готовий йти до директора школи і відстоювати права дитини, найчастіше це пов'язано зі стереотипом, що стане ще гірше. Частка істини в цьому, звичайно ж, є, але дуже неприємно миритися з тим, що хтось неправий і продовжує робити, так як йому хочеться, користуючись своїм службовим становищем. До того ж, задумайтеся, який приклад ви подаєте дитині: у нього увійде в звичку мовчки сидіти осторонь і кивати того, хто сміливіше і авторитетніше його.
Не знаєте, як вплинути на вчителя, який занижує оцінки? Якщо ви не з тих, хто буде доводити власну правоту і з'ясовувати стосунки, тоді у вас є всього один вихід – дати раду дитині бути кращим! Тобто йому доведеться зубрити все так, щоб жоден педагог не зміг знайти до чого причепитися.
Це означає, що всі письмові роботи повинні бути зроблені ідеально не тільки по темі, але і по оформленню та грамотності. Вся шкільна програма повинна бути освоєна на 100%. Тільки в цьому випадку жоден викладач не зможе знайти слабке місце. Такий підхід коштує неймовірних зусиль, але закладе хороший фундамент – дитина зможе здати будь-які іспити і отримати найвищий бал навіть якщо всі будуть проти нього
Деякі воліють зовсім не помічати, що їм занижують оцінки, і просто миряться з цим. За великим рахунком, красиві «п'ятірки» і «четвірки» потрібні тільки батькам. Тому якщо ваша дитина зовсім не турбується про те, що вчителі занижують оцінки у випускному класі, йому не потрібні грамоти та медалі, але при цьому він упевнений, що добре напише ЄДІ, результати якого відкриють всі дороги у вищі навчальні заклади, то варто витрачати нерви?
Якщо ж це принципове питання, то втерти носа всьому педагогічному складу допоможуть перемоги в олімпіадах. Доведіть викладачеві, що ви кращий, зайнявши одне з призових місць із спірного предмету. У цьому випадку педагога неодмінно викличуть до начальства і, дивлячись в очі, поцікавляться, як у переможця олімпіади можуть бути низькі бали з предмету?
Що робити, якщо вчитель занижує оцінки, ви знаєте. Рішення варто приймати виходячи з власного характеру, а також настрою і бажання самої дитини. Може бути, для нього це не так вже й важливо?
Запорукою успіху є зразкову поведінку
У деяких випадках заниження оцінок може бути пов'язано з неналежною поведінкою дитини. Як би добре він не був знайомий з програмою, величезну роль при виставленні оцінок відіграють взаємини учня з учителем. Іноді навіть незначна зухвалість з боку учня може розцінюватися педагогом як посягання на його авторитет. Дитина протягом заняття робить наступні речі: Зухвало себе поводить. Перебиває викладача. Не слухає вчителя. Не виконує завдання та інше.
Природно, педагог будь-якими способами намагається поставити учня на місце. Тому при відмінних знаннях, але низьких балах варто задуматися про поведінку дитини. Найкращим рішенням в цьому випадку стане вибачення перед викладачем і зміна поведінки під час уроку. Зворотна ситуація
Буває так, що викладач всіма силами намагається допомогти учневі, але це не приносить результатів. У цьому випадку ніяк не обійтися без допомоги батьків, які спільними з педагогом зусиллями зможуть вплинути. Душевна бесіда може прояснити причини і дозволить знайти рішення для поліпшення успішності учня.
Висновок
Отже, що робити, якщо вчитель занижує оцінки? При явному заниження оцінок учень, а також його батьки повинні зробити всі можливі кроки для відновлення справедливості. Інакше дитина може позбутися можливості продовжувати навчання у середньо-спеціальних та вищих навчальних закладах. Можна використовувати всі варіанти, як активне доведення з фактами перед комісією або перемоги на олімпіадах з демонстрацією власних досягнень. Хтось обере інший шлях і спустить все на гальмах. Головне - ви повинні показати дитині, що свої права потрібно відстоювати, підбираючи для цього найбільш підходящий спосіб і стати для нього надійним плечем, на яке він завжди зможе спертися.
Категория: Студентам