ГПОУ "Тульський медичний коледж"


Опубликованно 30.04.2018 12:37

ГПОУ

У Тульській області один з кращих навчальних закладів середнього професійної освіти — Тульський медичний коледж. Розташовується він, як це видно з назви, в місті Тулі. Тут отримують професійну підготовку студенти, які обрали шлях у медицину. Допомагає їм в отриманні знань, вироблення вмінь і навичок кваліфікований педагогічний колектив ссуза.Становлення коледжу

У середині XIX століття в Росії існували лікарні у повітових і губернських містах. Однак рівень медичної допомоги в них був дуже низьким. З метою попередження небезпечних епідемій і високої смертності земська адміністрація почала вживати заходи — відкривати навчальні заклади. У Тульській області ухвалою губернського земства при земській лікарні з'явилися 2 школи в 1869 і 1870 роках. В одній з них почали готувати фельдшерів, а в іншій — повитух.

У 1906 році відбулося об'єднання навчальних закладів. Процес їх злиття привів до виникнення Тульської фельдшерсько-акушерської школи. В наступні роки в неї кілька разів змінювалися статуси:у 1923 році школу перетворили в акушерський технікум;у 1935 році навчальний заклад знову стало фельдшерсько-акушерської школи;у 1955 році школа стала училищем;в 1994 році навчальний заклад реорганізували в коледж.

Коледж та інші медичні ссузы області

Вибір медичних коледжів в Тульській області невеликий. Абітурієнти можуть надходити або у Єфремівський, або в Тульський профільний сснз. Коледж розташований в Єфремова, є філією Рязанського державного медичного університету. Приналежність до вищого навчального закладу — безперечне достоїнство ссуза. Воно виступає гарантією якісної освіти. Однак ГОУ «Тульський обласний медичний коледж» нітрохи не гірше Єфремівського навчального закладу. У нього теж є певні переваги.

По-перше, медичний коледж міста Тули — одне з найстаріших навчальних закладів Росії. З його формування почалося становлення медичної освіти в Тульській області. Це говорить про те, що у ссуза багатий досвід навчальної діяльності та підготовки фахівців. По-друге, у медичного коледжу декілька філій у таких містах, як Вузлова, Новомосковськ, Бельов. Це вказує на широкі можливості ссуза. Коледж зміг організувати освітню діяльність у декількох містах, забезпечити навчальний процес необхідними матеріалами, інструментами, анатомічними препаратами.

Бібліотека коледжу та електронні освітні ресурси

Студенти Тульського медичного коледжу не відчувають труднощів при підготовці рефератів, доповідей, курсових і випускних кваліфікаційних робіт, адже в ссузе працює багата бібліотека. У ній зберігається понад 30 тисяч наукових книг, енциклопедій, довідників, художньої літератури. Для кожної спеціальності є близько 300-600 підручників. Доповненням всієї цієї літератури служать періодичні видання — «Медична газета», «Медична сестра», «Сестринська справа», «Фармація», «Довідник фельдшера і акушерки», «Лабораторна служба».

Бібліотека робить освітній процес у коледжі більш якісним, але при цьому важливу роль відіграють не лише книги, але й електронні ресурси. В їх число входять навчальні фільми, презентації, навчальні матеріали та програми з компакт-дисків, електронні посібники. Такі ресурси використовуються в процесі викладання всіх дисциплін.

Знайомство зі спеціальностями «Лікувальна справа» та «Лабораторна діагностика»

«Лікувальна справа» — одна з спеціальностей Тульського медичного коледжу, на якій присвоюється кваліфікація фельдшера. На ній студентів вчать надавати першу допомогу, ставити діагнози, вводити ліки, здійснювати серцево-легеневу реанімацію, накладати пов'язки, шини. Здобуті у коледжі знання дозволяють надалі працювати у фельдшерсько-акушерських пунктах, на станціях швидкої медичної допомоги, в стаціонарах в якості медсестри і т. д.

На «Лабораторної діагностики» присвоюється кваліфікація лабораторного техніка. Освітня програма передбачає навчання з широкого переліку дисциплін, але найголовнішими з них є професійні модулі. Вони націлені на формування у студентів практичних навичок з проведення лабораторних загальноклінічних, біохімічних, мікробіологічних, гістологічних, санітарно-гігієнічних досліджень.

«Сестринська справа» та «Фармація»

У Тульському медичному коледжі на «Сестринській справі» присвоюється кваліфікація медсестри або медбрата. На першому курсі студенти вивчають анатомію і фізіологію людини, основи патології, а на наступних курсах — сестринський процес при різних захворюваннях і станах, основи реабілітації, профілактики, ергономіки і безпечного переміщення пацієнтів.

«Фармація» — остання освітня програма в коледжі. Студенти, що навчаються на ній, вивчають реалізацію препаратів та товарів аптечного асортименту, виготовлення лікарських форм. Після закінчення коледжу випускники працевлаштовуються в аптеки, де займаються відпуском медикаментів, консультують покупців про правила прийому коштів.

Отримання теоретичних знань і практичних навичок

При вивченні кожної дисципліни, пов'язаної з медициною і передбаченої навчальним планом, студенти Тульського медичного коледжу спочатку отримують теоретичні знання. Для того щоб визначати результативність засвоєння матеріалу, викладачі коледжу проводять опитування, контрольні роботи, видають теми для написання доповідей та рефератів.

Практичні заняття починаються в ссузе після формування у студентів теоретичної бази, достатньої для придбання початкового досвіду. Проводиться навчання в лабораторіях, аудиторіях, в яких є механічні тренажери, фантоми, муляжі. Спеціально в коледжі обладнано симуляционные кабінети, що імітують структуру, функції і процеси медичних установ.

Проходження практики в медичних установах

Студенти Тульського обласного медичного коледжу в Тулі за роки навчання проходять навчальну, виробничу та переддипломну практики. Навчальна практика частково проводиться в ссузе і частково в медичних або фармацевтичних установах. Студенти знайомляться зі своєю майбутньою професією, дізнаються про посадових обов'язках, спостерігають за роботою медичних працівників.

Виробнича практика за профілем спеціальності проводиться в лікарні, пологовому будинку, перинатальному центрі, наркологічному диспансері та інших закладах охорони здоров'я. Її мета полягає у формуванні у студентів загальних та професійних компетенцій, придбання основного практичного досвіду.

Для проходження переддипломної практики студенти Тульського медичного коледжу в Тулі знову вирушають у медичні і фармацевтичні установи, які виступають партнерами ссуза. Надаючи допомогу медпрацівникам, які навчаються поглиблюють раніше отриманий професійний досвід, розвивають загальні та професійні компетенції, готуються до виконання випускної кваліфікаційної роботи та подальшої самостійної роботи.Позанавчальна життя

Студенти медичного коледжу багато часу присвячують навчанню, підготовці до здачі заліків, іспитів, але при цьому вони намагаються розвиватися не тільки професійно, але і творчо. Вони організовують свята в навчальному закладі. Головне захід, якому вони приділяють особливу увагу, — огляд-конкурс для першокурсників. Кілька днів студенти виділяють на подання вокальних, хореографічних, літературних, театральних, інструментальних творчих номерів.

ГПОУ «Тульський обласний медичний коледж» дозволяє їм займатися творчістю. При цьому співробітники ссуза просять не забувати про важливість навчання і про те, що викладачі на заняттях дуже суворі, адже знання для роботи в медицині необхідні. Від наявних навичок, професійних компетенцій буде залежати самопочуття, здоров'я і життя пацієнтів.


banner14

Категория: Студентам