Поговоримо про фразу "тим не менш"


Опубликованно 01.05.2018 05:37

Поговоримо про фразу

Багато людей, закінчивши школу, виходять звідти безграмотними. І справа не в поганому вчителя, а у власній ліні. Але ж не всі діти поголовно трієчники, в будь-якому класі були середняки. Але, на жаль, навіть вони, якщо не будуть користуватися навичками письма, незабаром стануть безграмотні. Щоб не розгубити знання, їх періодично варто освіжати. Сьогодні поговоримо про фразу «тим не менше». Що це за вираз, і виділяється воно комами? Докладну відповідь на це питання буде викладено нижче. Тим не менш – що це?

Багато вважають, що це вступне слово, але це не так. «Тим не менш» може бути як наречным виразом, так і союзом. І відповідно, постановка комою буде залежати від місця розташування конструкції в тексті, а також від змісту, який вона несе. Якщо «тим не менш» можна викинути з пропозиції, і сенс його не загубиться, то це буде союзним словом. А от якщо цього зробити неможливо, то конструкцію потрібно вважати наріччям. Коли кома ставиться?

Людини, який задається таким питанням, не потрібно вважати нікчемним. Якщо ви прагнете до знань в будь-якому віці, цей факт уже вартий поваги. Багато хто сподівається на те, що комп'ютер або телефон сам розставить коми. Але ж розділові знаки найчастіше розташовуються в залежності від змісту. І не всі програми вміють його розпізнавати.

Коли «тим не менш» виділяється комами? Якщо після цього виразу йде підрядне речення. Розберемо на прикладі. «Тим не менш, він все-таки виконав приписи лікаря». В цьому випадку вираз є союзом. Його можна замінити словами «але, проте, незважаючи ні на що». За таким же принципом ставиться знак, якщо рядок починається так: "Він прийняв всі поради друзів, тим не менш, вчинив по-своєму".

Слід дивитися по контексту. Якщо конструкція є сполучною частиною, тобто приводом, і її можна замінити, то вона буде виділятися комами. Коли кома не ставиться?

Фраза «тим не менш» не виділяється знаками пунктуації у випадку, якщо конструкція виступає в ролі прислівника. У цій ситуації її можна замінити фразами «незважаючи на це, незважаючи на те, що все-таки». Наведемо приклад. У реченні, яке починається з фрази «і тим не менш», кома ставитися не буде. Так само, як і в такому випадку: "Людина спостерігав за тим, як повільно, проте неухильно сонце сідало за гору". У цьому реченні фразу не можна витягти з тексту, щоб він не втратив свій сенс. Наведемо ще приклад: "Він був досить юний, але тим не менш міг приймати усвідомлені рішення". В цьому випадку вираз можна замінити фразою «незважаючи на це». Приклади з літератури

Щоб краще зрозуміти правила російської мови, треба більше читати. І причому не сучасну, а класичну літературу. В цьому випадку ви зможете зрозуміти, як змінювався мову, і як писали на ньому визнані генії.

У першому випадку «тим не менш» виділяється комами. Приклад з оповідання «Сімейство Гольц», написаного А. Фетом: "Хоча письмова звітність про вступників в лазарет ... та лежала на мені, і барон вимагав великого порядку по цій частині, тим не менше дивитися за лазаретом не входило в коло моїх неодмінних обов'язків".

А тепер розглянемо ситуацію, в якій разбираемое нами вираз є прислівником. Як ви вже зрозуміли, в цьому випадку розділові знаки ставити не потрібно. Приклад з французького роману: "Замість уроків географії ходить в гості до знайомої кокотке, що тим не менш нітрохи не шкодить її утворення". Як швидко запам'ятати?

Найкраще знання засвоюються на практиці. Причому ви повинні спочатку зрозуміти, як пишеться «тим не менш» у разі, коли воно є союзом, і коли наріччям. Різниця в принципі очевидна. Якщо підсумувати вище написане, можна сказати, що конструкція виділяється комами в разі, якщо її можна витягти з пропозиції, і сенс не загубиться. А от якщо прибрати фразу, і стає незрозуміло, про що йде мова, значить «тим не менш» є наріччям і знаками пунктуації не виділяється. Зрозуміти це легко, а от застосовувати на практиці складніше. Щоб не помилятися в своїй письмовій промови, слід щодня практикуватися. Як це можна робити? Слід акцентувати свою увагу на усного мовлення. Кожен раз, коли ви зустрічаєте розглядувану конструкцію, потрібно звертати на неї свою увагу. А потім письмово або ж в голові прокрутити пропозицію цілком і подумати, ставити кому або ж не варто. Якщо виникає проблема, ще раз погляньте на правило. Після двох тижнів таких тренувань правильність писемного мовлення та постановка ком вже не буде проблемою. Цей спосіб відмінно підходить для дорослої людини, а от змусити дитину концентрувати свою увагу на одній фразі навряд чи вийде. Тому прищеплювати дітям граматику слід через щоденні диктанти. Пам'ятайте, що приказка: «повторення-мати вчення» придумана неспроста. Саме таким способом, виробляючи автоматизм, слід прищеплювати дітям грамотність. Адже саме від них залежить майбутнє нашої країни і нашої рідної мови.


banner14

Категория: Студентам