Ліцензуючий орган: діяльність, повноваження


Опубликованно 01.05.2018 05:45

Ліцензуючий орган: діяльність, повноваження

Даний державний орган формує загальнодоступні ресурси, які містять відомості з реєстрів, а, крім того, положення про конкретних видах діяльності і технічні регламенти, що встановлюють обов'язкові вимоги до процедури ліцензування. У цій статті розглянемо діяльність, а також повноваження лицензирующего органу.

Основні положення

Ліцензія є дозволом на проведення певної діяльності за умови обов'язкового дотримання необхідних вимог і умов. Цей документ видає ліцензуючий орган на користь юридичної особи, а також на адресу індивідуального підприємця. Регулювання відносин, яка виникає у зв'язку з процедурою ліцензування певних видів діяльності, відбувається згідно з федеральним законом № 158.

В якому випадку органи ліцензування можуть призупиняти дію ліцензії? Якщо ліцензіат притягнутий до адміністративної відповідальності за те, що він не виконує у встановлений термін приписи і не усуває грубе порушення ліцензійних вимог. На кого не поширюється?

Дія цього закону ніяк не поширюється на проведення зовнішньоторговельної і митної діяльності. Крім того, він не має відношення до діяльності, пов'язаної з охороною довкілля та використанням природних ресурсів. Також цим законом не регулюються відносини, які виникають у зв'язку з застосуванням результатів інтелектуальної діяльності. До накази органів відносять органи виконавчої влади суб'єктів Росії, які діють на підставі цього закону (МВС Росії, МНС Росії, Роспром, ФСБ Росії, ФМС Росії, Мінфін Росії, Росспоживнагляд).

До ліцензованим видами відносять діяльність, здійснення якої може спричинити за собою заподіяння шкоди правам, а, крім того, законним інтересам громадян, їх моральності і здоров'ю, а також обороні країни поряд з безпекою держави. Вимоги та умови лицензирующего органу

Обов'язковими вимогами для всіх ліцензованих варіантів діяльності є дотримання російського законодавства поряд з екологічними, санітарно-епідеміологічними, гігієнічними, протипожежними нормами і правилами.

Види органів видають ліцензії ми розглянули. Крім усього іншого, від здобувача ліцензії необхідні спеціальні знання, тому їм пред'являються суворі кваліфікаційні вимоги в тій чи іншій сфері діяльності.

Будівлі, а також споруди поряд з технологічним обладнанням також повинні відповідати всім необхідним умовам і відповідати спеціальним вимогам. Повноваження

Ліцензуючий орган здійснює ряд наступних повноважень: Виробляє надання ліцензії. Займається переоформленням документації, що підтверджує наявність ліцензії. Припиняє функціонування ліцензій. Це здійснюється в ситуаціях адміністративного призупинення тієї чи іншої діяльності ліцензіатів з огляду на порушення існуючих вимог і умов. Припиняє дію ліцензії у випадках, передбачених федеральним законодавством. Веде реєстр ліцензій. Здійснюється надання на адресу зацікавлених осіб інформації з реєстрів та інших відомостей про процедуру ліцензування. Здійснення контролю за додержанням умов і вимог при занятті лицензируемыми видами діяльності. Звернення до суду із заявою щодо анулювання ліцензії.

Порядок повноважень видають ліцензії органів встановлюють положення про конкретних варіантах діяльності. Але є і деякі обмеження.

До повноважень видають ліцензії органів не відноситься анулювання ліцензії в разі порушення вимог промислової безпеки. Ліцензійний контроль

Ліцензійний контроль проводять з метою перевірки достовірності відомостей про претендентів, на підставі містяться в поданих документах інформації. Таким чином, визначається можливість виконання шукачами ліцензійних вимог. А крім того, перевіряються відомості про дотримання ліцензійних умов при здійсненні того чи іншого виду діяльності.

Ліцензійними органами перевірка здійснюється за допомогою співставлення інформації з відомостями, що зберігаються в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, а, крім того, індивідуальних підприємців. Ліцензіюючим органом відповідні відомості отримуються в порядку, який встановлений Урядом Росії.

Зокрема, при проведенні ліцензійними органами перевірки на можливість виконання здобувачем необхідних вимог, застосовується положення Федерального закону № 294, яке називається «Про захист прав стосовно юридичних осіб у рамках здійснення муніципального контролю та державного нагляду».

Ліцензуючий орган приймає рішення у строк, що не перевищує сорока п'яти днів з дня надходження заяви про надання ліцензії та доданих до нього документів. Види діяльності, для яких потрібна ліцензія

У федеральному законі наводиться 105 видів діяльності, для заняття якими необхідно отримання ліцензії. Назвемо деякі з них: Виробництво авіаційної техніки. Діяльність, пов'язана з розробкою і виробництвом засобів захисту конфіденційних відомостей. Розробка військової техніки. Торгівля озброєнням. Виробництво виробів піротехніки. Геодезична діяльність. Фармацевтична діяльність. Виробництво і випуск медичної техніки. Культивування рослин, що містять наркотичні засоби для їх подальшого застосування в наукових цілях. Перевезення пасажирів на морському транспорті. Перевезення пасажирів повітряним транспортом. Перевезення пасажирів на залізничному транспорті. Аудиторська діяльність. Медична діяльність. Космічна діяльність. Освітня діяльність.

Положення про ліцензування: роботи та послуги

Положеннями про ліцензування певних видів діяльності встановлено перелік робіт і послуг за наступними варіантами діяльності: Діяльність, пов'язана з проведенням і організацією азартних ігор, у тому числі із застосуванням спеціального устаткування в казино. Здійснення космічної діяльності. Заняття медичною діяльністю. Виконання проектування будівель або споруд, крім споруд сезонного, а, крім того, допоміжного призначення. Інженерні вишукування для будівництва будівель, за винятком споруд сезонного або допоміжного призначення. Експлуатування вибухопожежонебезпечних об'єктів. Проведення освітньої діяльності з педагогічним програмами. Призупинення та анулювання

Органи ліцензування можуть призупиняти дію ліцензії у разі залучення ліцензіатів за порушення вимог до адміністративної відповідальності в межах, встановленого кодексом про адміністративні правопорушення порядку.

У випадках винесення суддею рішення про зупинення діяльності за порушення вимог, уповноважений орган протягом доби з моменту набуття такого висновку чинності зупиняє дію ліцензії. Обов'язки ліцензіата

Ліцензіат зобов'язується повідомляти в письмовій формі уповноважений орган про усунення ним порушення умов, які потягли за собою офіційне припинення його діяльності. Дане повідомлення ліцензіати можуть направляти в електронній формі.

Дія ліцензії може бути відновлена уповноваженим органом з дня, що слідує за періодом закінчення терміну призупинення діяльності. Період дії ліцензій на час їх зупинення не продовжується.

У тому випадку, якщо у визначений суддею строк не будуть усунуті порушення умов, які потягли за собою призупинення діяльності ліцензіата, уповноважений орган зобов'язується звернутися до суду з вимогою щодо анулювання ліцензії. Як правило, ліцензію анулюють рішенням суду, спираючись на розгляд заяви від уповноваженого органу. Коли припиняється дія ліцензії?

Дія ліцензії зазвичай припиняється з моменту внесення в єдиний реєстр запису про закриття юридичної особи в результаті реорганізації або з дня закінчення строку дії відповідного документа або прийняття уповноваженим органом рішення про її дострокове припинення. Дія ліцензії призупиняється на підставі поданого до уповноваженого органу заяви про припинення здійснення того чи іншого виду діяльності. Крім того, дія ліцензії закінчується з дня набрання рішенням суду про анулювання документа в законну силу. Використання ліцензії

Ліцензію видають окремо на кожен тип діяльності. Вона може бути використана виключно тими юридичними особами, а, крім того, індивідуальними підприємцями, яким вона видана.

Федеральну ліцензію можна використовувати на всій території Росії. Регіональну ліцензію використовують у межах видав її суб'єкта. На території інших суб'єктів країни її можна використовувати тільки за умови повідомлення лицензирующего органу.

Термін дії ліцензії не може бути менше ніж три роки. Його не можна продовжувати за заявою ліцензіатів. Федеральні закони і положення про ліцензування певних видів діяльності передбачають безстрокове дію ліцензії.

Ліцензовані види діяльності визначаються типами виробленої продукції, а, крім того, за стадіями її циклу, будь то проектування, або подальша переробка поряд з транспортуванням, зберіганням, утилізацією і так далі. За видачу ліцензій стягують збір у відповідності з Податковим кодексом країни. Документи для отримання ліцензії

В органи ліцензування потрібно подавати такі документи: Заяву, складене за встановленим зразком. Копії установчої документації організації, які повинні бути завірені у нотаріуса. Всі необхідні документи, які встановлюються положенням про процедуру ліцензування певного виду діяльності. Опис усіх доданих документів.

Форму заяви встановлює положення про ліцензування деяких видів діяльності. Які документи не вправі вимагати ліцензуючий орган? Це копії документації, що свідчить про відсутність у юридичних осіб будь-якої податкової заборгованості за попередній період. Реєстри ліцензій

Ведеться реєстр ліцензій за видами діяльності. Ліцензування здійснюється в електронній формі. Ведення реєстру на електронних носіях здійснюється відповідно до єдиних організаційних, методологічних і програмно-технічних принципом, який забезпечує сумісність поряд із взаємодією ліцензій з іншими інформаційними системами та телекомунікаційними мережами. Отже, у реєстрах мають бути вказані такі відомості:

Інформація про реєстрацію ліцензії. Підстава поряд з терміном призупинення або відновлення ліцензій. Інформація про заснування та датою анулювання ліцензій. Відомості про заснування і терміни застосування спрощеного порядку ліцензування. Інформація про адреси проведення ліцензованого типу діяльності. Інформація про видачу документації, що підтверджує наявність ліцензій. Підстава поряд з датою припинення дії ліцензій. Інша інформація, яку визначають положення про ліцензування певних видів діяльності.

Ліцензіюючим органом вносяться записи до реєстру ліцензій, як правило, протягом трьох днів з моменту оголошення ним рішення про надання відповідного документа.

Інформація, яка міститься в реєстрі ліцензій, є відкритою. Вона в першу чергу доступна для ознайомлення зацікавлених осіб. Такі відомості підлягають обов'язковому розміщенню на офіційному інтернет-порталі лицензирующего органу. Виняток становлять випадки, при яких в рамках збереження службової, комерційної або державної таємниці подібний доступ повинен бути обмежений на підставі російського законодавства.

Інформацію, яка міститься в реєстрі ліцензій, у формі яких-небудь виписок про тих чи інших ліцензіатів надають фізичним та юридичним особам за певну плату. Розмір оплати за надання даної інформації становить, як правило, сто рублів. Оплату за надання відомостей, що містяться в реєстрі ліцензій, зараховують до відповідного бюджету. Інформацію з реєстру для органів державної влади та місцевого самоврядування надають безкоштовно. Термін надання будь-яких відомостей з реєстру ліцензій не повинен перевищувати трьох днів з моменту надходження відповідної заяви.

Ми розглянули основні повноваження органів видають ліцензії.


banner14

Категория: Студентам