Як виглядає Сонце і що його чекає в майбутньому?


Опубликованно 02.05.2018 02:45

Як виглядає Сонце і що його чекає в майбутньому?

Найближчої до нашої планети зіркою є Сонце. Воно знаходиться на відстані 149 мільйонів кілометрів і має діаметр понад 1.4 млн. км. Вчені розрахували приблизний вік світила – близько п'яти мільярдів років. Ми звикли бачити цього жовтого карлика у вигляді яскравого кулі, а як виглядає Сонце насправді?

Вид з космосу

З космосу наше світило виглядає інакше, ніж із Землі. Космонавти стверджують, що зірка насправді не жовта, а біла. Цей сліпучий світна куля ніби утиснений в чорне простір. Його світло яскраве, але він дозволяє розглянути інші космічні об'єкти, в числі яких Місяць і деякі планети. Так як виглядає Сонце і чи можна на нього дивитися в космосі? Насправді на цього карлика неможливо дивитися без спеціального світлофільтра, так як його світло здатний викликати сильні опіки рогівки.

Якщо дивитися на Сонце через це оптичний пристрій, то буде видно зоряний диск і випромінювання навколо нього, яка називається короною. Сама зірка має температуру більше двох мільйонів Кельвінів. Незважаючи на такі високі температури, її світло допоміг сформуватися унікальному клімату на нашій планеті. Сонячна енергія

А як виглядає Сонце при близькому (за космічними мірками) розгляді? В цьому випадку воно дозволяє розглянути викиди своєї енергії. Потужні магнітні поля призводять до виникнення приголомшливо красивих дуг довжиною сотні кілометрів. В періоди сильної активності Сонце викидає величезну кількість енергії. На Землі ми можемо спостерігати її у вигляді Полярного сяйва або отримувати спотворення радіосигналів.

Крім енергетичних дуг, на світилі видно плями. Від решти поверхні зірки вони відрізняються більш низькою температурою. З-за цієї особливості плями виглядають більш темними: температура в цих зонах - близько п'яти тисяч Кельвінів. І чим більше плям, тим сильніше активність Сонця.

Як виглядає Сонце насправді? У цієї зірки немає чіткої межі, хоча ми його бачимо кулею. Видима поверхня представлена фотосферой товщиною в чотириста кілометрів. Поступово цей шар переходить в конвективну зону. Але так як до Землі занадто велика відстань, ми не бачимо цього розшарування, а тільки звичне нашому погляду небесне світило.

Сонце наш ворог

Карлик випромінює велику кількість радіації. На Землі від неї захищає атмосфера: озоновий шар не пропускає гамма-промені, які надають згубну дію на все живе.

У космосі радіація проникає скрізь, але космонавти завжди захищені від неї, навіть коли знаходяться за межами станції. Їх рятує спеціально обладнаний костюм: він має особливі пристосування, що оберігають від впливу радіації. Сонце з інших планет

Багатьох цікавить, як виглядає світило з планет нашої Сонячної системи. Найбільшим воно бачиться з Меркурія. З цієї планети воно здається майже в три рази більше, ніж бачимо його ми. Цікавий факт: через відсутність атмосфери на Меркурії, жовтий карлик бачиться в його істинному світлі – білим. Ми ж бачимо Сонце жовтим тільки через заломлення його променів в атмосфері, але варто вийти за її межі, і куля постає в реальному вигляді.

З Венери Сонце не видно. Хоча багато хто хотів би знати як виглядає Сонце на фото з Венери. Але ця планета густо вкрита густими і світ просто не може пробитися через них. Якщо б вдалося побачити зірку з Венери, то вона здавалася б просто завислої на небі в одній точці. Це пов'язано з дуже повільним обертанням планети навколо своєї осі.

З Марса Сонце виглядає наполовину менше, ніж бачимо його ми. Тут відтінок світила інший: білий з легким фіолетовим блиском. З-за високої запиленості, заходи і схід Сонця мають блакитний відтінок, а не жовто-червоний, до якого звикли ми.

Природно, чим далі від світила знаходиться планета, тим менше на ній здається світило. З деяких планет Сонце виглядає як дуже яскрава зірка на нічному небі. Але навіть такий вигляд не говорить про те, що на далеких планетах завжди ніч. На Плутоні, наприклад, світла в чотириста разів більше, ніж у нас від Місяця у місяць. Звичайно, засмагати при такому освітленні не вийде, а от розгледіти всі околиці можна цілком чітко.

Сонце в момент загибелі

Займаючись пошуком відповіді на запитання: «Як виглядає Сонце з космосу?», мало хто замислювався про те, що чекає цю зірку в далекому майбутньому. А воно не дуже райдужне. За даними вчених, приблизно через п'ять мільярдів років почнеться розпад карлика: його розмір буде збільшуватися до тих пір, поки зовнішні шари не досягнуть орбіти Землі. А в результаті такого розширення атмосфера нашої Блакитної планети просто згорить. А саме Сонце перетвориться на білого карлика, тобто стане щільним і дуже гарячим космічним об'єктом.

Вчені вважають, що після переродження Сонце буде виглядати як HD 184738 – це зірка, масою приблизно як наше світило. Вона розташовується в сузір'ї Лебедя. Телескоп зафіксував помаранчеві і червоні відтінки, спричинені горінням азоту і водню. Такий життєвий шлях типовий для малих і середніх зірок.

НАСА про Сонце

Кілька років тому НАСА запустила програму по об'єднанню всіх отриманих відомостей різними обсерваторіями про нашому світилі. До цього моменту вчені мали вже кілька мільйонів зображень карлика.

Можливо, тому НАСА вирішила зібрати усі найцікавіші знімки Сонця і об'єднати їх у відео. У ньому можна бачити гігантські петлі, плями і інші таємничі явища, багато з яких все ще не розкрито.


banner14

Категория: Студентам