Пацієнт - це хто такий? Значення слова


Опубликованно 11.05.2018 01:53

Пацієнт - це хто такий? Значення слова

Російська мова дуже багатий і насичений, в ньому налічується близько півмільйона слів. Його можна назвати дуже популярним, бо ця мова шостий у списку найбільш поширених мов світу. І даний факт не дивний, адже саме на ньому говорять жителі величезної країни під назвою Росія. Він є національною мовою російського народу.

Як вже було сказано, в нашій мові сотні тисяч слів. З цієї причини відшукати російської людини, що знає значення їх всіх, буде вкрай складно, а, може, й зовсім неможливо. Що й казати про людей, для яких рідною з самого народження був зовсім інший мову. Наприклад, французький або італійський.

Проте іноземцю, який прагне хоч приблизно розуміти, про що ж у розмові або тексті йде мова, слід вивчити тлумачення тих слів, що вживаються російськими найчастіше. Одним з них є «пацієнт». Це слово і буде детально досліджено у наведеному нижче матеріалі.

Яке значення має слово «пацієнт»?

Досліджуване слово широко використовується в такій сфері суспільства, як медицина. Причому під ним може розумітися як людина, так і тварина. Неважливо маленьке, начебто, наприклад, миші, або велика — тигр, ведмідь і навіть слон.

Причина такої універсальності криється в значенні слова «пацієнт». Адже його вимовляють або пишуть, коли бажають позначити будь-яка жива істота, що страждає від хвороби і потребує медичної допомоги або огляді, спостереженні лікаря — людини, досвідченої в медицині і підтримує повноцінне функціонування організму хворого. Наявність синонімів у слова

Деколи щоб розібратися, що ж криється за тим чи іншим предметом, дією, явищем, ознакою і т. д., мало з'ясувати його тлумачення, представлене в словнику. Набагато продуктивніше буває дослідження синонімів даного слова. Адже саме вони — слова, що мають схоже значення, можуть більш простою мовою дати уявлення про значення того чи іншого слова.

Таким чином, пояснити зрозуміліше, що означає слово «пацієнт», простіше такими синонімами: хворий, жертва страждає, клієнт. Або ж фразою: пасивний учасник лікування.

Які помилки можна допустити у слові «пацієнт»?

Ми детально проаналізували значення незрозумілого слова. Тепер слід перейти до з'ясування таких важливих моментів, як його правильні вимову і написання. Адже деякі люди можуть перекручувати наголос у слові, кажучи «пацієнт». Однак перевірити його правильність дуже просто, достатньо лише знайти це слово в орфографічному словнику. І тоді стане ясно, що «пацієнт» — це слово латинського походження), яке слід вимовляти, як «пацієнт». Тобто з наголосом на букву «е».

Для того ж, щоб зрозуміти, які помилки можна допустити в слові при листі, необхідно провести фонетичний розбір. Адже саме він дозволяє визначити різницю між вимовою слова і його написанням.

Отже, в слові «пацієнт» наступні голосні: а, і, е. Отже, в ньому три склади — па-ці-ент. З більшою силою вимовляється останній, значить, саме він знаходиться під наголосом. Транскрипція слова виглядає наступним чином: [пацыэнт].

Для того щоб з'ясувати, як правильно пишеться слово «пацієнт», необхідно розібрати його на звуки і букви. Оскільки саме це дозволить вивчити можливі помилки.

Фонетичний або звуко-буквений розбір слова

Аналіз слова «пацієнт» на предмет співвідношення букв і звуків у ньому:

п [п] — приголосний звук, вимовляється твердо і глухо, в обох випадках є пара.

а [а] — голосний звук, під наголос не потрапляє, але пишеться так, як чується.

ц [ц] — приголосний звук, вимовляється твердо і глухо, в обох випадках пара відсутня.

та [и] — голосний звук, під наголос неї потрапляє, тому при вимові спотворюється.

е [е] — голосний звук, знаходиться під наголосом, але чується інакше, ніж пишеться.

н [м] — приголосний звук, вимовляється твердо і глухо, пара є тільки в плані м'якістю/твердістю.

т [т] — приголосний звук, вимовляється твердо і глухо, в обох випадках є пара.

Таким чином, «пацієнт» — це слово, яке складається з однакової кількості звуків і букв. Всього їх у слові чотирнадцять. Помилки ж у ньому можливі при написанні літери «і», «е». Як перевірити сумнівні букви в слові?

Отже, за допомогою фонетичного аналізу нам вдалося з'ясувати, що в слові імовірні помилки в другому і в третьому складі. Перевірити правильне написання поєднання «ци» допоможе знання правила про те, що після приголосної літери «ц» пишеться голосна «и» тільки в кількох словах. Їх, для кращого запам'ятовування, можна представити наступною фразою: "Циган навшпиньки курчаті цыкнул "цить".

Виходячи з цього, в слові «пацієнт» (синоніми і значення якого були розглянуті раніше) слід писати голосну «і» після приголосної «ц».

Визначити, яку букву слід писати, «е» або «е», також досить просто за допомогою правила. Якщо в словах іншомовного походження (а досліджуване слово відноситься саме до таких) після голосних «і», «е» чується буква «е», в слові слід писати літеру «е».

До якої частини мови належить слово, які його морфологічні ознаки?

Щоб визначити, до якої частини мови належить досліджуване в статті слово, до нього необхідно підібрати питання. Для спрощення задачі можна скласти речення, у складі якого буде слово «пацієнт». Наприклад: пацієнт — це хворий.

Таким чином, «хворий — це хто? — пацієнт», отже, це слово відповідає на питання «хто?» і відноситься до такої частини мови як іменник.

Тепер досліджуємо морфологічні ознаки даного іменника. У цієї частини мови вони бувають: Постійні — рід, схиляння, натхненність, приналежність імені. Непостійні — число, відмінок.

Отже, слово «пацієнт» має такі морфологічні ознаки. Воно живе загальне іменник чоловічого роду другої відміни, яке (в даному випадку) використовується у формі однини називного відмінка.

У вступі даної статті ми говорили про те, що матеріал, представлений в ній, буде корисний іноземцям. Однак насправді навіть деяким представникам російського народу також рекомендується вивчити, що означає слово «пацієнт», а також як писати і вимовляти це слово правильно. Адже мало народитися у великій Росії, потрібно ще й любити і поважати свою рідну мову.


banner14

Категория: Студентам