Що таке фаєр? Субкультура і модне чудове шоу
Опубликованно 21.05.2018 01:56
Ті, хто більш або менш знає англійську мову, на питання: «Що таке фаєр?» - скажуть: «Вогонь». І не помиляться. Слово перекладається дослівно саме так, сталося воно від прагерманской форми fuir, в 13-му столітті від неї утворилось англійське слово fier, а сучасне написання fire остаточно сформувалося лише в 17-му столітті. Так що таке фаєр, які ще значення має це слово? Визначення
В етимологічному словнику Максима Фасмера пояснюється, що слово походить з німецької мови і перекладається як «вогонь», було поширено в Смоленській області, але вживалося в значенні «наганяй».
У словнику синонімів Трішина Ст. Н. вказані два рівнозначні поняттю «фаєр» слова: "вогонь" і "димовуха".
Що таке фаєр у сучасному розумінні цього слова?
У тлумачному словнику російської мови пояснюється, що «фаєр» вживається в трьох значеннях: вогонь; вогняне шоу; виконавець вогняного шоу.
Крім того, фаєр – це піротехнічний факел. Використовується в МНС, являє собою світильник на рукоятці, здатний висвітлити великі простори тривалий час і при будь-якій погоді.
В даний час найчастіше слово вживається у значенні «вогняне шоу».
Що це таке - фаєр-шоу? І хто такі фаєрщики?
У радянський час досить поширеними були плакати з написом: «Не грайся з вогнем!» Епоха пройшла, плакати вицвіли, а в багатьох великих містах з'явилися люди, для яких гра з вогнем не просто хобі, але й сама справжня професія, справа всього життя. Фаєрщиків – це спритники, які влаштовують шоу з вогнем.
В наш час фаєр-подання стало дуже популярним. Його замовляють на святкові заходи, показують по телебаченню. Що це таке - фаєр-шоу, що воно собою являє?
Дослівно з англійської мови термін перекладається як «вогняне шоу». Суть його полягає у виконанні різних маніпуляцій з вогнем, трюків і танців з підпаленими предметами. Вогняне дійство – це вид вуличного мистецтва, а точніше вуличного перформансу.
Історія
Фаєр-шоу зараз перетворилося в модне захоплення молодих людей. Але найпершими фаерщиками були члени племені маорі, які на узбережжі океану дуже любили влаштовувати розважально-показові виступи з палаючими кульками – пої (в перекладі з мови маорі означає «кульки на мотузочці»). Але хто б знав, що винайшли цей предмет жінки племені. Вони з допомогою нього тренували руки, трохи пізніше такий спосіб фізичної підготовки стали використовувати воїни-маорі.
Розвага новозеландських аборигенів підгледіли циркачі з Австралії приблизно на початку 20-го століття. А вже у 60-ті роки вогняні шоу стали популярними в США і Західній Європі, подання увійшли в програму багатьох цирків. Поширилася фаєр-культура і серед хіпі, які з радістю захопилися підкоренням вогню.
Значно зросла популярність фаєр-шоу у 90-ті роки. Вогняні вистави стали затребувані в нічних клубах, на тусовках, музичних і вуличних фестивалях, пляжних або святкових вечірках, також вони стали частиною флешмобів і піротехнічних шоу. Фаєр-подання в Росії
Вогняні шоу в нашій країні з'явилися на початку 90-х років і дуже популярні в даний час. Фаєрщики збираються переважно в темний час доби, коли дійство можна оцінити у всій красі. Вони освоїли сквери, парки, набережні, центральні площі та інші зручні для виступу і тренування місця. Їх шоу завжди супроводжуються живою музикою. Барабани, бубни та інші ударні музичні інструменти задають ритм і створюють особливу таємничу атмосферу. Виникає відчуття присутності на шаманском ритуалі. Ось що таке фаєр. Фото цього подання вражають глядачів не менше, ніж саме дійство. Складно повірити, що це постановка і що вона відбувається тут і зараз.
Самі фаєрщики називають себе пойерами, пойщиками або пойстерамі. Але вони крутять не тільки пої, існує ще маса інших снарядів. Реквізити
Арсенал пойеров постійно поповнюється новими пристроями, але основними є: пої, метеор, віяло, кігті, стаффы, вогняні скакалки, обручі, факели. Всі вони різної форми, але по суті це предмети із запаленими гнотами. Причому чим цікавіший снаряд, тим ефектніше виступ.
Одяг пойеров повинна бути максимально безпечною і зручною, щоб не піддавати їх додаткової небезпеки і не заважати рухам. Самі вони стверджують, що ризик отримати опік зводиться до мінімуму вже через місяць тренувань. Види
З зростанням популярності подання та загальної доступності реквізиту з'явилися різні види шоу: Традиційне - використовуються полінезійські вбрання, нагадує фестиваль. Ритуальне - вогонь використовується в язичницьких і окультних церемоніях, техніці приділяють менше уваги, має значення артистизм фаерщика. Сучасне – немає ніяких правил і обмежень, використовується різна музика, стилі, техніки. Комедійне – всі трюки ставляться з однією-єдиною метою - розсмішити публіку. Театр вогню - трюки з вогнем є елементами драматичного подання. Деякі театри супроводжують музиканти, гримери, костюмери.
Фаєр-субкультура
Багато пойстеры вважають фаєр-шоу субкультурою. Вони знають один одного, спілкуються між собою, навіть якщо проживають в різних містах і країнах. Звичайно, між театрами, а також окремими фаерщиками йде конкурентна боротьба, так як це бізнес, комерційне підприємство.
Але незважаючи на це, вони діляться досвідом один з одним, влаштовують спеціальні фестивалі, конкурси, майстер-класи.
Що таке фаєр-шоу у субкультурном розумінні? Це якась околотанцевальная і околоспортивная тусовка або екстремальні танці з вогнем. Звичайно, не всі прагнуть стати професіоналами, багато хто просто крутять снаряди, милуються красою і грацією вогню.
Як у будь-якій субкультурі, у пойстеров є свій сленг, свої наслідувачі і свої кумири.
Вогонь об'єднує абсолютно різних людей, які захоплені одним спільним заняттям – фаєр-шоу.
Категория: Студентам